Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rabit - Nalt Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  1

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nalt" kënduar nga Rabit.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 2 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
2

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Erina Sherifi - Nalt

Jena nalt
Shume nalt me disponim shume nalt
Ndjenjat qe i kena skena na faj
Jo skena faj asnjoni smujm mi nal
Prej vetes smujm me dal

So baby take my hand and never let me go
Our love was blessed with a kiss and we watched it grow
Growin' inside us, Oh yeahhh!!

So baby show me all all your love
Baby show me all all your love
Baby show me all all your love
I can't get enough,enough of you
Baby show me

Jena nalt
Shume nalt nuk ka ma nalt se na
Qaq nalt sa asni njeri tjeter ska
Jo jo nuk ka
Prej vetes mujn me dal
Dashnin nuk mujn me nal

So baby take my hand and never let me go
Our love was blessed with a kiss and we watched it grow
Growin' inside us, Oh yeahhh!!

So baby show me all all your love
Baby show me all all your love
Baby show me all all your love
I can't get enough,enough of you
Baby show me

Xhenty - Nalt

Se Shqipe Jena Naltt
Se Shqipe Jena Naa (3x)

Pjesa 1

Kudo Shkojm Lam Plot Nam,M'njofin Plot Se Ca Bom
Rrug e Gjat Plane Kam,i Palodhshem Si Luan
Ti Se Bon,Sun Um Ngjan,Nuk Ka Kopje Qe e Bon
Imazhin e Qart Temin Ska Njeri Qe Ma Perngjan
Jam i Thjesht,Jam Unik,e Kam Femren Si MAGIC
S'jom Perfekt Edhe Pik Por Kam Tipin Simpatik
Kush Um Don Le Ta Shpjegon,Jam i Qart Nuk Kam Koh
Me u Marr Me Fjal Plot,Skam Cme Boo Duket e Kott
Kam Ket Gjo,Kam At Gjo,Me Mir Spo i Them Moo
S'du Me Rrejt Si Do Tjer Qe e Kan Mbush Thesin Plot
Nam Kena Lon,e Din Ton,Grushtet Si MACHINE u Bon
Mes Qytetit Ca Ka Ndodh?,Moren Shtetin Ntelefon
Kush u ça,Gjak u Boo? Kujt i Ra Si Per Nafak?
Gjoksi Mes Per Mes u Ca,Dora e Kujt Ishte Kjo?
Jo Po Kush?Jo Po Pse? - Me Mir Smundem Me e Thon
-Se Po Ti Drejtom Gishtin Mrapa Pritet Dora Jon

REFRENI

Se Shqipe Jena Naltt
Se Shqipe Jena Naa (3x)

Pjesa 2

Jena Nalt,Nuk Ka Balt,Qe e Hedh Llumi Jot
Ktu Qenka Dicka e Rrall.. Je Kurjoz?,Vazhdo Lufto
Per Me Mrri Shanca Ke,Vec Puno Vec Puno
Byth Nuk Ke?E Ke Vrejt?,At'her Nket Mes Ske Ca Do
T'vjetrit Than,Ata Than:Pa GUXIM Gjo Nuk Bon!
Kush Guxon Fiton Dak,Ma e Qart S'ka Ku Shkon
Frikacak Shum Pa Fat,Dhe Nga Xhepi Ke Ngel That
Pabuksat Si Puna Jote u Bo Kohh Qe Si Kom Pa
M'vjen Me Qesh Por Nuk Qesh,T'jap Rrespekt Se Je Gjynah
Na Merri Ktu Ca Lek Se Ju Vjen Era Apapa
Mendja Juj e Trash Dak Perpara Ska Ku Tju Co
I Pashkoll Me Pak Klas,Ke Ngel Drras Ske Ca Prodho
Gjith Diten Rri Si Barbon.Hajde Djal Do Pak Bar?
Kur Ju Shoh Si Llum i Gjall M'vjen Me Prish Pak Fjalorr
Je Kurjoz,Skandaloz,Me e Dit Se Si Jam Bo
T'sugjeroj Se S'kupton Kshuqe N'vend Vazhdo Xhiro (Brrr)

REFRENI

Se Shqipe Jena Naltt
Se Shqipe Jena Naa (3x)

Dr.Mic - Nalt

Per qdo mac qe u munu me ma pre rrugen e kom shkel
Kjo shkon per ata qe jon munu mem lon therr nkom tmia
Jon munu me perfitu prej meje kang tmija
Jom kon djal i mir pse je duft ti mem bo tkqija
Kom ardh me ta ndreq refrenin thirrem mjeshter
E ti ma ki punu mas shpines dhelper
Man fund u lshirova dola pej mjegllës
Dallëndyshe po vjen airoplani bonja qaren vetes
Ktu nalt, kejt qa she jon yje ose stars
Mesin e tynev jom un ti veq fillestar
Nese don me ta lshu renin nalt un po bi
Amo pernime kom ni qe naltsin e ki fobi
Po tsho tu fol keq per mu kush je nuk pe di
Se jom qaq nalt me ty jom kam vyn do turbi
U ktheva prap ma i pamshirshem se deka
Dr.Mic bitch Rest In Peace kejt repera

Reff:
Nalt, nalt, prej undergorundit un vi
Nalt, nalt, rrug e gat per mem mrri
Nalt, nalt, koha erdh me shkelqy
Nalt, nalt, per mi ty jom un
Maje tmajes (Nalt)
Pamje bukur (Nalt)
Ajri i paster ktu (Nalt)
Jo nuk nalna (Nalt)
E nese nuk e din per mu ku jom
Le te qojn kryt nalt te ton

Reper i ri kom ni qe po don me bo me mu kang
Ta kallzoj mas pari shifren qiti paret nbank
Kan pas fat ata qi e kan pas Mic-in n'refren
Jo une sjom i shtrejt i shtrejt o zoni jem
Fjalt e mia ju dhojn ndriqim rrugve
Kur koncertet um nalin un paguna pej YouTube-it
Si akrepat n'or jom i pandalshem
Ti je veq breshka nbor shum i kadalshem
Pot vrej ka fol je shum i marshum
Nivel me mu jo, jom ma nalt shum
Skisha thon po pe vrej pej ajrit shum t'paster
Po vjen era sukses te une ktu maje t'majes
Jom shum fresh, fresh edhe mas sexit
Ju jeni bo bajat sikur buka e pardjeshit
E nese nuk e din per mu ku jom
Le te qojn kryt nalt te ton

Reff:
Nalt, nalt, prej undergorundit un vi
Nalt, nalt, rrug e gat per mem mrri
Nalt, nalt, koha erdh me shkelqy
Nalt, nalt, per mi ty jom un
Maje tmajes (Nalt)
Pamje bukur (Nalt)
Ajri i paster ktu (Nalt)
Jo nuk nalna (Nalt)
E nese nuk e din per mu ku jom
Le te qojn kryt nalt te ton

1989 viti kur linda
U bon 22 vjet qe ket moment un e prita
Pom doket qe erdh koha ni star me shkelqy
I musht mlleft gati si vullkan me shperthy
E ju, jeni veq gaca t'vogla
Un jom e verteta qe vi mi qit fallcat pi lojnav
Reper i dopt rruju pe bon ti far kiksi
39 kilometra jom me ty Felliksi
Edhe redbullit i jepi krah qe don
I pa mshir per juve si shqiptar permad qi don
Djath majt kroshe ftyres kallzom ka pe don
I kom lshu pantollat posht reperat kapnu ton
Jo, ky so rep mo ky osht fort ekstrem
Man po nina super thirrem ti superman
Hii, a kom nevoj me cek un prap
Qe jom me juve shum ma ...

Reff:
Nalt, nalt, prej undergorundit un vi
Nalt, nalt, rrug e gat per mem mrri
Nalt, nalt, koha erdh me shkelqy
Nalt, nalt, per mi ty jom un
Maje tmajes (Nalt)
Pamje bukur (Nalt)
Ajri i paster ktu (Nalt)
Jo nuk nalna (Nalt)
E nese nuk e din per mu ku jom
Le te qojn kryt nalt te ton

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 06/01/2020Më Shumë Këngë Nga Rabit:


Komente mbi këtë këngëRabit - Nalt
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nalt".
3. Video është e këngës "Nalt", por nuk këndohet nga Rabit.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.