Më mbaj mend (për 1 muaj)


Rabit - Si Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Si Ti".
3. Video është e këngës "Si Ti", por nuk këndohet nga Rabit.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Rabit - Si Ti  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

20/12/2019

2019-12-20T17:30:12+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Si Ti" kënduar nga Rabit.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Rabit i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Agon Latifi - Si Ti

Ref. 2x:
Si ti kom lyp me pas ton jeten
E tash nuk po du met nejt ty larg
Mos em harro ti edhe neser
Po du met pa un ty prap

Perveti mu mke bo
Mi ke ndrru planet
Tash Ndjenja jem ma e fort
Kjo so normale.

Shum dashni kur jena bashk
Veq un e ti un e ti shkojm larg
Kur jom pa ty nina zbrazt
Pa ty smuj me nejt rahat

Shum dashni kur jena bashk
Veq un e ti un e ti shkojm larg
Kur jom pa ty nina zbrazt
Du met pa qdo nat

Per ty un po pres
Kur po jom un afer teje
Fjalt spo dalin leht.

Ti nuk je e njejt
Njo si ti e kom lyp un
Po skom mujt me gjet

Ti nuk kqyr mas
Kush pot fol kush qka tha
Jo ti nuk kqyr mas
Nmenen tone jem veq na

Kobra aka Helmusi - Si Ti

Po pres ni vizë për me dalë
Për mi kqyr punt se jom unt
Boll me fjalë
Jon mshel krejt rrugt
Se zemër e shpirt
Na lat me vujt
Jeni tu lujt
Me ndjersën e popullit sa tu mujt
Ti thu me t’besu
Po unë s’po di mo kujt
Na lat n’rrugë
Si mu kon t’hujt
Ti thu mos me fol
Po unë s’kom me shujt
Jetën e mir n’komoda
Veshi krejt me sene t’forta n’moda
E shkatrut popullin me metoda
Keni bo marrveshje
Veç po pritni tash mu kthy Vojvoda
S’jom pozitë, opozitë
Jom zoni i popullit
Zoni i shpirtit që osht tu pëlsit
Barki juve ngit nuk ja din ton t’that
Për qata po foli mu përshtat

Ref. 2x:
Edhe unë si ti e du Kosovën tem
Edhe unë si ti po kom problem
Edhe unë si ti du jetë ma t’mirë
Edhe unë si ti du mu shpreh i lirë

Ardhmëria jeme gati ka marr fund
Për qata po du me shku larg un dikund
Shpirti i trazum edhe ai tash u tund
Se gjaki bacës Adem edhe atij tash ju lkund
Nuk duhet koktej Molotovi
Po duhet me ju shkri kti hovi
Hajnia juve n’qaf na mori
Jashtë na nxorri
Populli i gjori kurgjo nuk mori
Je ka shkel mbi gjak që dha dëshmori
Popull me hall kto fjal rrafall
Popull i vujtun i shtypun mos u tall
Popull i varfun i hekun
Popull i shtypun me dekada kurr i prekun
Popull i fortë me zemër
Popull krenar që o Shqiptar deri n’themër
Popull që dha gjak për lirinë
Ju po ja dëmtoni ardhmërinë

Ref. 2x:
Edhe unë si ti e du Kosovën tem
Edhe unë si ti po kom problem
Edhe unë si ti du jetë ma t’mirë
Edhe unë si ti du mu shpreh i lirë

Arta Memedi - Si Ti

Sa deshira i kam per veten dhe per ty
dhe kur jemi bashke plotesohemi nji nga nji
Vetem njera vlen me shume sa dhe shpirtin ma qeteson
Qe te jem me ty te rri me ty gjithmone

Ref:
Ne zemren time le kujtime
Sa me fjale s'e them as une as ti
Te kam thelle ne zemren time
dhe do mbetesh aty pergjithnji

Dhe kur zgjohem perqafimet me mungojne
Qe sa kohe s'jemi ndi
Dhe besoj se asnje tjeter
S'do me beje te qesh ashtu si ti

Ashtu si ti

Kujtoj momentet kur kalonim ne te dy
Kur njeri tjetrin sa here shihnim sy ne sy
Per sa kohe ti je kaq larg mos harro te me kujtosh
Dhe te kthehesh prape qe te me takosh

Ne zemren time le kujtime
Sa me fjale s'e them as une as ti
Te kam thelle ne zemren time
dhe do mbetesh aty pergjithnji

Ref...
Dhe kur zgjohem perqafimet me mungojne
Qe sa kohe s'jemi ndi
Dhe besoj se asnje tjeter
S'do me beje te qesh ashtu si ti

Ura:
E din mire se vetem une jam ajo
Qe mendoj çdo sekond per ty
Afer meje afer teje dua te jem
Sa merzitem per ty kur nuk te kam prane

Ref:
Ne zemren time le kujtime
Sa me fjale s'e them as une as ti
Te kam thelle ne zemren time
dhe do mbetesh aty pergjithnji

Dhe kur zgjohem perqafimet me mungojne
Qe sa kohe s'jemi ndi
Dhe besoj se asnje tjeter
S'do me beje te qesh ashtu si ti

Ashtu si ti
Më Shumë Këngë Nga Rabit:


Komente mbi këtë këngë