Më mbaj mend (për 1 muaj)

Raimonda Kovaçi - Dashnija Jem  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Teksti:

Vullnet Salihu

Komente

Asnjë Koment

01/12/2019

2019-12-01T17:10:23+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dashnija Jem" kënduar nga Raimonda Kovaçi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Raimonda Kovaçi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Traboin Mehaj - Dashnija Jem

oj dashni dashnija jem
vend special ke n'zemren tem
edhe celesin maje ti
mbylle me dry dhe dashni
buza jote si sheqer
me fol keq s'flet asnjeher
shpirti im gjen qetesi
vec nji nat mos me pa ty

ref:
kurr ma mir nuk kisha gjet
ti je kan dhe ke me mbet
dashnija jem e vertet
kurr ma mir un nuk jam kan
te kam than e kam me t'than
te dua ty moj xhan
(x2)

ti je drita syve t'mi
paskam pas nafak me ty
me cel drita menxi s'pres
loçka jem mirmengjes
buza jote si sheqer
me fol keq s'flet asnjeher
shpirti im gjen qetesi
vec nji nat mos me pa ty

ref:
kurr ma mir nuk kisha gjet
ti je kan dhe ke me mbet
dashnija jem e vertet
kurr ma mir un nuk jam kan
te kam than e kam me t'than
te dua ty moj xhan
(x2)

ref:
kurr ma mir nuk kisha gjet
ti je kan dhe ke me mbet
dashnija jem e vertet
kurr ma mir un nuk jam kan
te kam than e kam me t'than
te dua ty moj xhan
(x2)

Sefë Duraj - Dashnija Jem

A e din moj zemer se çka me ka ndodh
te kam pa ne ënderr po skam mujt me fol
sikur mu ndal zani prej mallit met pa
ti me perqafove e su ktheve ma

Ref
Oj dashni,dashnija jem
çka i bane zemres tem
oj dashni,dashnia jem as me flejt rahat spom len


Sa vështir për mua
e për ty sedi
ndoshta n'boten tjeter do te jem me ty
sikur mu ndal zani prej mallit met pa
ti me perqafove e su ktheve ma

Ref:
Oj dashni,dashnija jem
çka i bane zemres tem
oj dashni,dashnia jem as me flejt rahat spom len
Oj dashni,dashnia jem
çka mi bane zemres tem
oj dashni,dashnija jem as me flejt rahat spom len.
Më Shumë Këngë Nga Raimonda Kovaçi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet