Rakipe Karaj
Rakipe Karaj

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Rakipe Karaj është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Këngëtarja shumë e respektuar Rakipe Karaj, ka mbaruar studimet për kanto pranë Akademisë së Arteve në Tiranë, me pedagogen Edith Mihali. Rakipe Karaj është nga ato këngëtare që jo vetëm lëvroi muzikën lirike, ariet, romancat, por edhe këngën tonë të bukur popullore, këngën qytetare, së bashku me bashkëshortin, kompozitorin Ylli Kalaja. Rakipe Karaj ka marrë pjesë në shumë aktivitete muzikore të këngës, nga Festivalet në Radio Televizion, Anketat...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0