A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ramadan Krasniqi (Dani)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  82
  • Emri i Vërtetë:
  • Ramadan Krasniqi
  • Vendlindja:
  • Pejë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 61 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Ramadan Krasniqi (Dani) është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore qytetare. Ramadan "Dani" Krasniqi lindi në Pejë dhe është një këngëtar shqiptar nga Kosova. Arsimin fillor e kreu në Shkollen fillore '8 Marsi', të mesmen në gjimnazin ish - '11 Maji'. Karrierën si këngëtar e filloi me orkestrinën "Vëllezërit Bakraqi". Pas shumë paraqitjeve si i ri, në grup me kolegët, për herë të parë si solo-këngëtar, u prezantua në mbrëmjen festive të pritjes së Vitit të Ri, 1973/1974, në motelin e atëhershëm me famë, 'Dardania' në Pejë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Këngë Qytetare (2014)

Me Këngët E Zemrës (2013)

Thuj Po Ose Jo (2012)

Ik Nga Diaspora (2011)

Këngët E Shekullit (2011)

Ata Syte E Tu

Bukuria E Ulqinit

Ramadan Krasniqi Dani

Beqare

Potpuri


» Dërgo Një Këngë »

Falem
Princeshe
Me Shtatë Dry
Një Mbi Një Akrepat Mbi Sahat
Ne Libra Do Te Shkruhet
Nje Dite Kur Do Te Vdesim
Jeta Pa Ty
Me Ngadale Moj Xhane
Ik Prej Diaspores
Anonim


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Naim Krasniqi

Mahmut Ferati

Ilir Shaqiri

Gaqo Çako

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Olen Cesari

Bujar Qamili

Avni Mula

Stine

Luan Zhegu


Tags: Ramadan Krasniqi (Dani), Ramadan Krasniqi, Dani

Ramadan Krasniqi (Dani) në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019