Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ramadan Krasniqi (Dani) - Duro Zemer Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Në këtë dhomë plotë vetmi
për plotë mall e mërzi
duro zemër, duro ti
në gurbet ska lumturi

unë i mjeri jetoj kot
rrugt e huaja i laj me lotë
pa njoh kënd, pa dit njeri
m’shkoj rinia në vetmi

dhe në vdeksha, dhe në vdeksha
dert nuk kam
dhe një herë në vendin tim unë të jam
mërgim, mërgim
ti që dogje shpirtin tim

Në këtë dhomë plotë vetmi
për plotë mall e mërzi
duro zemër, duro ti
në gurbet ska lumturi

unë i mjeri jetoj kot
rrugt e huaja i laj me lotë
pa njoh kënd, pa dit njeri
m’shkoj rinia në vetmi

dhe në vdeksha, dhe në vdeksha
dert nuk kam
dhe një herë në vendin tim unë të jam
mërgim, mërgim
ti që dogje shpirtin tim


Ky tekst u dërgua nga by.abil

Ramadan Krasniqi (Dani) - Duro Zemer
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Duro Zemer".
3. Video është e këngës "Duro Zemer", por nuk këndohet nga Ramadan Krasniqi (Dani).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ramadan Krasniqi (Dani):


Komente 0