Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ramadan Krasniqi (Dani) - Ne Moshen E Dashurise Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  18

Ne moshen e dashurise
kur isha 20 vjet
me dhimbje mora rrugen
vajze moj per ne kurbet
me dhimbje mora rrugen
vajze moj per ne kurbet

te lashe ty moj Tana
te lashe moj ne vetmi
Tanen dhe korcen time
vall do ti shoh nje dite
Tanen dhe korcen time
vall do ti shoh nje dite

mendoja mendoja
mes dhimbjesh kujtoja
shkelqimin e syckave te saj
se shkoi dashuria
se shkoi bukuria
po vyshket venitet ajo vajze
(perseritet)

I vetem ne kete bote
larg o ne Selanik
Tanen dhe korcen time
vall do ti shoh nje dite

Nena nga larg me shkruan
se Tana eshte martuar
tani s'mbetet gje tjeter
zemrez ti ve nje gur
tani s'mbetet gje tjeter
zemrez ti ve nje gur

mendoja mendoja
me dhimbje kujtoja
shkelqimin e syckave te saj
se shkoi dashuria
se shkoi lumturia
po vyshket venitet ajo vajze
(perseritet)


Ky tekst u dërgua nga xeni


Akordet:

Am-----------------
ne moshen e dashurise
Dm-----------Am
kur mbush njezet vjec
Dm---------------Am-----
mesh dhimbjesh mora rrugen
-E7--------------Am
vash o per ne kurbet
--Dm-------------
se mendoja mendoja
Am-----------------
mes dhimjesh kujtoja
--E7------------------Am
shkelqimin e syckave te saj
Dm---------------
se shkoj dashuria
A------------------
se shkij lumturia
E7---------------------Am
se svyshket venitet ajo vall


Nuk kemi video për këtë këngë.
Ramadan Krasniqi (Dani) - Ne Moshen E Dashurise
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Moshen E Dashurise".
3. Video është e këngës "Ne Moshen E Dashurise", por nuk këndohet nga Ramadan Krasniqi (Dani).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ramadan Krasniqi (Dani):


Komente 0