Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ramadan Krasniqi (Dani) - Mu Afrove Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

I

ti sdurove mu afrove
me habite me shqetesove
kalove fusha kalove male
mu afrove kurr su ndale

refreni

ne na ka nda kjo bote
a ka sjelle veq lote
oh na ka nda njerezia
na ka mbyt vetmia

ti ma msove bukurine
ti ma fale dashunine
ti ma ktheve krejt rinine
kurr si ti skam mendu
zemren time e kam qetesu
ti me don dhe une te du
ooo...

II

nskaj te botes me kerkove
vetem ti me kuptove
e pa mshire ish largesia
plote me lot kenget e mija

refreni

ne na ka nda kjo bote
a ka sjelle veq lote
oh na ka nda njerezia
na ka mbyt vetmia

ti ma msove bukurine
ti ma fale dashunine
ti ma ktheve krejt rinine
kurr si ti skam mendu
zemren time e kam qetesu
ti me don dhe une te du
ooo...


Ky tekst u dërgua nga Klarinetisti


Nuk kemi video për këtë këngë.
Ramadan Krasniqi (Dani) - Mu Afrove
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mu Afrove".
3. Video është e këngës "Mu Afrove", por nuk këndohet nga Ramadan Krasniqi (Dani).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ramadan Krasniqi (Dani):


Komente 0