Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ramadan Krasniqi (Dani) - Hajde Te Pijme Raki Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

e hajde hajde hej lum jarani
me raki fytin shoke tmla lani
e hajde hajde ti lum miku
dashuria shoke zemren sec ma fiku

e hajde hajde pijme raki
per te shkreten dashuri
e hajde hajde oj shoqeri
hajde te heqim pak merzi

II

e hajde hajde hej shoku im
se mshkoj jeta vallah ne pikellim
e hajde hajde hej tregoi botes
se na jemi dashamire te gotes

e pijm raki dhe shume birra
zgjedhim vashat ku jan ma te mirat
pijme duhan dhe raki rrushi
le tna behen ftyra porsi rrushi


Ky tekst u dërgua nga Klarinetisti

Ramadan Krasniqi (Dani) - Hajde Te Pijme Raki
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hajde Te Pijme Raki".
3. Video është e këngës "Hajde Te Pijme Raki", por nuk këndohet nga Ramadan Krasniqi (Dani).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ramadan Krasniqi (Dani):


Komente 1