Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ramadan Krasniqi (Dani) - Nuk Je Me Mu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nuk Je Me Mu".
3. Video është e këngës "Nuk Je Me Mu", por nuk këndohet nga Ramadan Krasniqi (Dani).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Ramadan Krasniqi (Dani) - Nuk Je Me Mu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Pjesëmarrëse në

Kenga Ime 2014

Komente

1 🔥

01/04/2014

2014-04-01T11:55:45+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nuk Je Me Mu" kënduar nga Ramadan Krasniqi (Dani).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 20 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
20

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Fenix - Nuk Je Me Mu

Po qendroj vet,ne strehet e reve plot me shi
Pom kujtohet zani yt,si gitare plot melodi
Rrugt ku kem hec na dy,i ka mbulu errsira
Si n'takimin e fundit,kur u tha lamtumira
Per njani tjetrin jetojm,ani pse jena larg
Qendorj n'dritare vetem,ni leter pe shkruj prap
Nese ishum ka na dy bashk,a thu ish kan ma mir
Krejt fjalt qa i kom mrena,po du n'ket leter mi qit
Se kur ta kom kap doren,krejt bota u kan e jonja
I kujtoj perqafimet,naper takimet tona
Era e leht qe po fryn,prap mi sjell kujtimet tua
Kur s'thojshim tjeter fjal,per veq fjales te dua
U n'dajtum at nat,at naten plot me shi
U largove prej meje,pa m'than lamtumir
Syt e tu i kujtoj,sa her qe kqyri n'hapsir
Me fjalt e tua ,fluturoja n'qiellin plot kaltersi

Ref:
Edhe pse tani nuk je memu
Kjo zemer te don prap
Per qdo nat te enderroj
Sa shum dua ty te kem pran...

Edhe pse gjithqka shkatrrove
Edhe pse me bere te qaj
Prap vetem ty te dua
Sa shum dua ty te kem qq


Rep 2
Dikur gjithqka bojshum bashk e tasht kur sosht e jona
Kom menu qe osht leht po pa ty shum shtir te koka
E kujtoj t'kalumen ton kur rrishum dej n'ort e vona
Me nejt une me ty bashk nuk um mjatfojke krejt koha
Skena me kan ma na bashk,koha as ni her nuk kthehet
Nsyt e tu dalin lot,sikur shiu i 'vjeshtes
Pa ty spo qelin lulet,spo ma zbukurojn pranveren
Pa ty nuk kom n'grohtsi,edhe n'dillin e veres
Edhe une se kom leth,besom zemra pom dhem
Ama po duhet mu pajtu,me fatin qe jeta na jep
Jena dasht teper e di,e nfund po jetojm n'errsir
Une e ti larg njani tjetrit,pergjithmon lamtumir

Ref:
Edhe pse tani nuk je memu
Kjo zemer te don prap
Per qdo nat te enderroj
Sa shum dua ty te kem pran...

Edhe pse gjithqka shkatrrove
Edhe pse me bere te qaj
Prap vetem ty te dua
Sa shum dua ty te kem pran..

Ice-b - Nuk Je Me Mu

Ref:iCe-b

ti nuk je mo me muu
larg meje ti ke shku
mu em ke lenduu
zemer ti je larguu

iCe-b

nuk je mo me mu mu um ke lendu
zemer nuk ta fali ke menu qe une stdu
jom njeri i thjesht muj me bo naj gabim
kjo qe preki nzemren tem jo nuk ka sherim
dikush vun per dashni dikujt si intereson
vnoje doren nzemren tem rreh shpejt per ty jeton
nuk i harroj ditet e net bashk qe kalum
loti nfaqe um pikon pse kaq shum u dashurum
per ni moment u largum mo nuk ti pash syt
ty ta fala jeten per ty nuk po shoh mo drit
1 tavolin e zbrazt nto 2 gota t'thyme
2 tri tdashurum tash jetojn veq nkujtime
kejt cha pata ty ti dhash asniher su pendova
shpeshher e mallkoj veten pse nty u dashurova
kurr nuk u pendova deri nmomentin e fundit
ti bon pjes njeten tem ondrrat ma prishin gjumin

B'Toon

nuk jom i qet dita dites tu u tret
un se dashta ndarjen ajo e kerkoj vet
me foto tkujtoj ndrit t'hones ftyra jote
kujtimet ma shtojn plagen si me shku prej ksaj bote
ndit e ftofta gjejshe ngrohjee nkrat e mii
mkujtohen fjalt e tua me tjetren ti mos rri
thojshe qe um don shum pa mu smun me nejt
edhe pse tkom larg n'ondrra tmia je tu flejt
najher e di tkom rrejt se kom bo me qellim
ke gabu kom gabu te mas mo nuk ka kthim
pi tkeqes nuk ka pshtim thojn qelja deren
tash jetoj ndimer pa ty nuk e shioj veren
nuk ma dite vleren at koh sa ishe me mu
kerkush nuk ma mushi mendjen prej teje mu largu
tkom lendu mke lendu nfund je largu
qysh nina un pa ty nihesh edhe ti pa muu tduu .
Më Shumë Këngë Nga Ramadan Krasniqi (Dani):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet