Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ramadan Krasniqi (Dani) - Zarf Tandafilash Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Trandafilat nëpër letra, pa adresë por unë e di
hapa derën nuk të gjeta, veç një letër marrë nga ty
Sa herë që dëgjoj trokitjet, zemra ndalë kur nuk je ti
s'mundem të kërkoj unë falje, kam shumë frikë

Ref.
S'kam faj që ti më le, tani e vetme je
s'duron kjo zemra ime dhe ti falë ato gabime
Ti më le, tani e vetme je
s'duron kjo zemra ime dhe ti falë ato gabime
Shpirti s'fle, kam mallë tani që s'je, trandafil ti je

Nëpër çdo petal unë gjeta, të shënuar emrin tim
nuk kërkoj që të më falësh më mjafton një trandafil
Do të doja të thërisja, emrin tënd me plot fuqi
kam gabuar, as në ëndërr s'më vjen ti

Ref. 2x
S'kam faj që ti më le, tani e vetme je
s'duron kjo zemra ime dhe ti falë ato gabime
Ti më le, tani e vetme je
s'duron kjo zemra ime dhe ti falë ato gabime
Shpirti s'fle, kam mallë tani që s'je, trandafil ti je


Ky tekst u dërgua nga E.G.

Ramadan Krasniqi (Dani) - Zarf Tandafilash
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zarf Tandafilash".
3. Video është e këngës "Zarf Tandafilash", por nuk këndohet nga Ramadan Krasniqi (Dani).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ramadan Krasniqi (Dani):


Komente 0