A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ramadan Sokoli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.2 / Votuan:  35
(1920-2008)  
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
BIOGRAFIA: Ramadan Sokoli është një autor këngësh i njohur. Ramadan Sokoli lindi në qytetin e Shkodrës më 14 qershor të vitit 1920 në familjen patriotike dhe atdhetare të Sokolave. Arsimin fillor dhe të mesëm i kryen në qytetin e Shkodrës. Në vitet 1940-1944 kryen studimet e larta muzikore në Firence, Itali. Pas çlirimit të vendit kryen detyrën e pedagogut të Folklorit Muzikor Shqiptar në Liceun Artistik dhe Institutin e Lartë të Arteve, degë të cilën e krijoi ai vetë. Ai është një ndër figurat e shquara ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më ShumëArtistë Të Ngjashëm:

Tish Dajia

Mark Kaftalli

Aurid Gjini

Enver Shëngjergji

Feim Ibrahimi

De Vox

Kastriot Gjini

Shpëtim Kushta

Gent Demaliaj

Gazmend Mullahi


Tags: Ramadan Sokoli

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019