Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ramize Caka, Flora Gashi & Sala Bekteshi - Q'po Fergon Bishti I Tigonit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Q'po fergon moj lal
bishti tigonit
moj lule moj lajle

jam tuj ba moj lajle
meze jara nit
moj lule moj lajle

ç'jam tuj ba moj lajle
meze jara nit
moj lule moj lajle

II
dal e pres moj lal
te kalaja
moj lule moj lajle

se ne ty moj goc
m'ka zan sevdaja
moj lule moj lajle

se ne ty moj goc
m'ka zan sevdaja
moj lule moj lajle

III
oh hajde dalim goce
te qarshia
moj lule moj lajle

oh se ne ty moj goc
m'ka zane dashnia
moj lule moj lajle

oh se ne ty moj goc
m'ka zane dashnia
moj lule moj lajle


Ky tekst u dërgua nga  Beni


Nuk kemi video për këtë këngë.
Ramize Caka, Flora Gashi & Sala Bekteshi - Q'po Fergon Bishti I Tigonit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Q'po Fergon Bishti I Tigonit".
3. Video është e këngës "Q'po Fergon Bishti I Tigonit", por nuk këndohet nga Ramize Caka, Flora Gashi & Sala Bekteshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ramize Caka:


Komente 0