TEKSTESHQIP

Rascom
Diss Scar'em
Lyrics
(Feat. Strongi)

2x ski faj per as ni fjal se perball e ki terrin na ke tradhtu n'shoqni e ta qifsha karakterin
Sa bashkohen toka e qielii qaq ti mu mun mem zan deri sot qka kum ba ti sun bon me qi ate nan jeni larg ti dhe repi me men e fizikisht e ja nisa pak do rreshta me te shkatrru psiqikisht do rreshta per ni kurv qe ju pastru kallashi qom fjal mu pse pi qon tuli bullashi plumi jot ska guxim aq ma pak qe osht direkt rima jote bon dom sa bon dom ni njeri i dekt i ngusht a i gjan kari i holl a i gat ska mo rep per ty se te qi nane te la rat une ty t'njoh weq edhe ti m'njeh mue sado probleme qe kem pas skan mujt me mu afrue pse se zemra jem eshte ndryshe ne krahasm me tanen pata me lan repin po se la me qi annen pata emer tjeter pak ma te keq se te karit tem kush ta dhtiti me ket emer qe ta paska lan scar'em
2x ski faj per as ni fjal se perball e ki terrin na ke tradhtu n'shoqni e ta qifsha karakterin
a pot shkon menja me kthy e kthen po te la n'ven dil para pasyres thujvetes e kalle loqka jem diqka nuk ehste n'rregul rimav tua pi ju vjen era kerkush ska qef me ngu njerz qe kan qefmu ba gangstera kimiki mo spot shkrun qyre mos tu ka ndryshk trupi jot i gat ja ka nis tash mu vyshk per qfardush repi per qfardush fllo jom i gatshem mi mat koqet po ti si ki qesilloji qet vokal sun e bon qeto rima sun mi shan pot boj be pasha ate nan qeto sene sun mi lan tkomm kallxu pi fillimit ti ski lidhje me ket sport me mu ska kili mili me mu nuk qitet short nese ti fol realitet por hip hopi eshte deshtim .........................n'mikrofon bahesh trim jo kallasha as tateja me ardh mue me lujt me ta dhan edhe ni tenk ti sguxon as me ghujt
2x ski faj per as ni fjal se perball e ki terrin na ke tradhtu n'shoqni e ta qifsha karakterin
qe sa vjet jam n'rep qeshtu men skom shit qohet ni mar i karit qe e ka gjet ni bit i ka ba njo 16-rreshta menon qe u ba reper qeshtu qohet ni RascoM 12 dites ta bon terr qyre tash ku mete qy sa posht ke ra sa njerz lypin mi myt po per krejt pluma ska tahs ty pot vjen mire se pak a shume bane emer une foli per gjithqka a ti sun fol per as ni femer bonju t'fala shokve tu nese dojn me te nimu shpijen kejt ma dini qe keni kunder mu weq ni sen pi ja thom kujdes me qka po vini mos u nisni me dur that se pi meje keq e shini qet her spi shpajoj sekret tjera tjetern her rimat tua nuk i qes mo n'leter kujdes qka po bon se te noh far muti je ti e din qka bahet kur RascoM-i bjen n'be
StronGi:
sha po thu sha po duhet me desiraten StronGi qeshtu kur te hin llugav um del krah RascoM-i psiqikisht ti dhe rimat e me pluma tvras ty kshyre ka ta kshyrsh n'midis ka me te thy me desiraten njerz si ti eshte shume lezet kshtu qe golf2 t'pshurri t'qes n'opel kadet ma prune punen tu e dit qysh desiraten agi qeshtu eshte kur te lidhsh pune me tulifar shgadi diten ta boj nate kshtu qe ti mo nuk she te kkalxon ky shoki jem mos ja nis se sta qet naj jemi t'kqi e e di qe po na shan e di qysh raportit e e di qysh na wran a po thu ti nerveti i kom ra pishmanit ti smun mi kpju qeta 2 djmet e GILANIT me dialekt perfekt e me rima jom direkt kshyr majtas e djathtas qysh dush je i dekt
2x ski faj per as ni fjal se perball e ki terrin na ke tradhtu n'shoqni e ta qifsha karakterin

DËRGOI: