Strongi
Strongi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


 • Emri i Vërtetë:
 • Ilirit Ahmeti:
 • Vendlindja:
 • Solothurn Gjermani
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë Kosovë
 • Mosha:
 • 30 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 25 Prill 1992
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♉ Demi

Biografia

BIOGRAFIA: Strongi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Ilirit Ahmeti me nofkën Strongi jeton në Gjilan dhe punon ne studion e KOG RECORDS. Me 13 vjet ka filluar te merret me muzik Rap. Fillimin e bëri në Rap Grupin «Double G». Emri Strongi (perkthim:i forti) e kujton gjithmon, që duhesh të kesh durim në jetë dhe që duhesh të luftoshë për qellimin tënd. Iliriti sot e administron studion e KOG RECORDS në Gjilan. Më datë 14 Gusht 2009, Strongi publikon videoklipin "Qishtu Na Jetojm", në bashkëpunim me...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume» Dërgo Një Këngë »


Komente 1