Më mbaj mend (për 1 muaj)

Readi
  • Emri i Vërtetë:
  • Granit Zeqiri
  • Vendlindja:
  • Podujevë 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 4 Maj 1993
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  65
Këndon kryesisht: hip-hop

Readi është këngëtar i njohur. Emri i vertete eshte Granit Zeqiri dhe eshte marr mr muzike qysh ne vitin 2005. Ka shume këngë dhe ka kompozuar edhe per kengetare te tjere. Ne vitin 2006 formoi grupin HGA historical Gold Army me ne krye Readin.

Më datë 20 Prill 2015, Readi. publikon videoklipin "A Mak Naj Sen".

Më datë 26 Shtator 2015, Readi. publikon videoklipin "Trankila".

Më datë 5 Janar 2016, Readi. publikon videoklipin "Uk I Bardh".

Më datë 28 Prill 2016, Readi. publikon videoklipin "El Padrino 1".

Më datë 30 Shtator 2016, Readi. publikon videoklipin "El Padrino 2".

Më datë 12 Nëntor 2016, Readi. publikon videoklipin "Valeta".

Më datë 21 Shkurt 2017, Readi publikon videoklipin "Kampshtepiz". Teksti u shkrua nga vetë Readi.

Në vitin 2017, Readi publikon albumin "Nit Locomotiva".

Më datë 16 Janar 2018, Rimi publikon videoklipin "Diva", në bashkëpunim me Readi.

Më datë 3 Korrik 2018, Readi publikon videoklipin "Monami". Teksti u shkrua nga vetë Readi. Videoklipi u prodhua nga XL Films.

Më datë 15 Gusht 2018, Readi publikon videoklipin "Vetem 5 Minuta", në bashkëpunim me Specialisti.

Më datë 16 Janar 2019, Readi publikon videoklipin "Duki".

Më datë 26 Korrik 2019, Readi publikon videoklipin "Pse". Produksioni audio u realizua nga Zzap And Chriss.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Llapi  

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera

Më shumë artikuj nga Readi »


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet