Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video

Readi - Pse  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

26/07/2019

2019-07-26T18:00:15

Produksioni:

Zzap And ChrissNa vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Pse" kënduar nga Readi.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Pse".
Videoklipi nga Readi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

C4Ni - Pse

repp:1

ka te kthejsh kryt
jo sen mir nuk she
se gjdo sen ka ndryshu
e nuk osht sikur dje
edhe vllau vllaun
sod nuk e njeh
e sheh njerin du dek
edhe qaty e le
si nimon hiq kerkujt
se menon veq per veti
ka ndrru krejt njerzimi
u prish kejt mileti
ka ndrru popullata
u flliq edhe shteti
qysh me vjedh pare
kta menojn vet me veti
spodi as qa me thon
besom zor ekom me shkrujt
kur dikush osht tu kesh
e dikush osht tu vujt
dikush fle en hotel
se me pare osht tu lujt
dikush shtrit nasfallt
gjdo nat nrrug osht tu bujt
po ti preke nzemren tone
kallxom qysh e kishe qujt
kur per ty nuk ja nin
si intereson kerkujt
pse spo han buk en shpi
sedi pse nuk je tu mujt
dikush lutet per me pas
qato qe ti je tu e gjujt

reff:

e pa drejt
qenka kjo bot
dikush gzim
e dikush lot
pse e keqja
neve na pret
pse e mira
mo sosht ka flet

repp:2

horroj senet e tkqia
zavencoj me do tmira
edhe njeke ondrren tone
ndaq me tu plotsu deshira
njeke rrugen e drejt
mos me pa mo marrzira
se na ktu po jetojm
nven tmusht me trazira
se sa fmin e sheh nrrug
qe osht tu shit cigare
sa femna e shet vetin
edhe hiq si vjen marre
sa tri jon hi ndrog
qe me dal skan pas qare
e jon edhe do tjer
ngrehin gisht per pak pare
e sa tri jon pa pun
qato jon tu u largu
sa vjedhja osht tu bo
se hajnat jon tu e drejtu
sa familja osht en gjak
qe nuk din qa vepru
e sa tri jon en burg
po shum von mu pendu
e une nuk po du
nuk pom vyn as me jetu
se politika sikur shkiet
komen nfyt naj kan vnu
edhe gjaki qe u derdh
kta skan qef as me kujtu
kur pi juve skem liri
kallxom per qka paskan kan luftu

reff:

e pa drejt
qenka kjo bot
dikush gzim
e dikush lot
pse e keqja
neve na pret
pse e mira
mo sosht ka flet

(e pa drejt)
(qenka kjo bot)
(dikush gzim)
(e dikush lot)
(pse e keqja)
(neve na pret)
(pse e mira)
(mo sosht ka flet)

reff:

e pa drejt
qenka kjo bot
dikush gzim
e dikush lot
pse e keqja
neve na pret
pse e mira
mo sosht ka flet

Baballesh - Pse

Pse inat e zili pse bor edhe shi
Pse kur ke nevoj asnjeni sta jep dashnin
Pse yjet egzistojn pse hena drit nalt con
Pse koha ka ndryshu dora e njeriut po e ben

Pse inat e zili pse bor edhe shi
Pse kur ke nevoj asnjeni sta jep dashnin
Pse yjet po ndricojn pse hena drit nalt con
Pse koha ka ndryshu dora e njeriut po e ben

Kush me thot pse luftojm
Pse jetojm dhe nuk gezojm
Pse merna vec me fjal
Pse veten e mallkojm
Pse ansjoni sesht perfekt
se njeri tjetrin se dojm
Se pa qen askushi njeri-tjetrin kritikojm
Pse te keqen e kena ne mendje
Pse te miren e harojm
Pse gabimet behen shpejt pse shum von i kujtojm
Pse shumica shohin filma
Pse cdo perall e ka nje mbret
Pse renat qe kena
Pse realisht nuk kena shtet
Pse xhenemi egziston
Kur ka edhe xhehenet
Pse familjet kan pikellim se femijet kan ne gurbet
Pse egziston vullkani
Pse toka ka termet
Pse shoku te shet per pare
Pse shoku per pare te vret
Me shum ne gurbet e ne qeli
Pse kshu me ka shku e sjam kthy
Pse shum tjer na i mori zoti
Zot t kofshim fal ty
Pse jetojm ne kutjime
Pse cfar kalojm na duket sot
Pse buzeqeshja na vjen ralle
Pse njerezit kan lot
Pse kur ki nevoje
Pse zotit i lutesh
Pse kur t vjenmundesia zotit si tutesh
Pse shum pa buk e pa uje
Pse shum jan tu vujt
Pse shum shqiptar spo folin shqip
Pse kur i pyet ta kthejn ne gjuh te huj

Refren:
Pse inat e zili pse bor edhe shi
Pse kur ke nevoj asnjeni sta jep dashnin
Pse yjet po ndricojn pse hena drit nalt con
Pse koha ka ndryshu dora e njeriut po e ben

Pse inat e zili pse bor edhe shi
Pse kur ke nevoj asnjeni sta jep dashnin
Pse yjet po ndricojn pse hena drit nalt con
Pse koha ka ndryshu dora e njeriut po e ben

Sepse lufta ka hidhnime
Kush fiton lufton dhe gezon
Fjala ka mallkime fryn era dhe ta rezon
Perfekt smundesh me kon kur veten nuk e don
Kritika esht nje hije ku pasqyra zbukuron
Kujtesen e ke ne zemer edhe pse ne mendje shkon
Nese ke bo mir zoti vonon po nuk haron
10 her menoje fjalen para se e leshon
Paramendimi esht djallezia kur gabimin ben
Filmat vij nga historia cfar njeriu kalon ne jet
Perallat egzagjerohen si fjala ne gazet
Fukaraja rehet shpejt se thjesht esht nje njeri i drejt si shtrengimi i nje dore tregon sinqeritet
Lulja sjell parajs ne momentin qe je ne fer
Gurbeti buken e gojes qe prap shteti po ta mer
Vet kemi padrejtesira kur familjen s sheh me sy
Kur gjykatesi te jep vendim rezultati esht qeli
Mundesia e ben njeriuun jo njeriun e drejt ai shitet dhe blihet edhe mijera po na vret
Cdo njeri ka kenaqesi rjedh edhe buzeqeshja
Kur loti ta mbulon syrin nga zemra vjen heshtja
Zoti na ka cu prap ai ka me na mar pervoje e cdo njeriu kjo jete esht si perall

Refren:
Pse inat e zili pse bor edhe shi
Pse kur ke nevoj asnjeni sta jep dashnin
Pse yjet po ndricojn pse hena drit nalt con
Pse koha ka ndryshu dora e njeriut po e ben

Pse inat e zili pse bor edhe shi
Pse kur ke nevoj asnjeni sta jep dashnin
Pse yjet po ndricojn pse hena drit nalt con
Pse koha ka ndryshu dora e njeriut po e ben

Niil-B - Pse

Me mu bohesh shok per 1 dit e vertet
veq nese prishmi per mu ndreq t’vyn 1 jet
se kur pershendetmi me ket jet
krejt kan me ik veq e verteta ka me met

Tu u sill mir me krejt pom miren ment
per ata qe m dojn kom dashni çdo moment
e ti me mend luj rrej qka dush thuj
inatin nuk ua solla un e gjeta n’mesin tuj

Si ja kom nis me ec kom dal n’rrug
si dola n’rrug punt krejt llug
rrugen se tradhtova se m’dha krah
ata kan shajt ani qka...

E kapim lekin e shpejt ikim n’shpi drejt
mos me t’rrejt osht tu mu flejt
se mbram shum kena nejt
tu fol per qet tem t’njejt

Jeta o e fell ti ruju nese mir nuk noton
e asaj nese m’ngon veq dy fjal po ja thom
nashta un nuk jom ngjyra qe ti preferon
po ni dit ko met mungu me ta plotsu pikturen tond

Ref

Kaniher po thon phuuu jeten e nones
kur pi shoh zogjt tu nejt n’folen e shqiponjes
Kan rendsi do qe skan rendsi
pse krejt qka i kan kta edhe ti si ki

Verse 2


Do njerz largohen a e din per qka?
tuten se ni dit bohesh ma i madh se ta
e kan nuhat ma heret a pe vren ti
e din se jom i qart veq nvaret qfar momenti

Qka po menoj qashtu pom del
ja kom nis mu bo marak pse nuk pe kom gabim naj her
tani dojn une mos mu ni lirshem
dashnia per muzik ma boni zonin e fuqishem

Talentin e kom mrenda si me ta si pa ta
nese ma mshel rrugen posht une fluturoj me krah
fuqin e fjales sun ma nal mu
sun e nal zonin tem me depertu

Kur osht zo i vertet zo i sinqert
ti nuk don me ni po kan me ngu tjert
nese ki forc gjith rrugt ki me gjet
ma mir pi msoj vet se me mi msu tjert

Mos ec me kta qe nuk i din rrugt
se kta veq rrugen munen me ta hup
e andrra jote qe e ke pas prej fillimi
ndalohet kur ty t’rritet tuta ma shum se besimi

Ref

Kaniher po thon phuuu jeten e nones
kur pi shoh zogjt tu nejt n’folen e shqiponjes
Kan rendsi do qe skan rendsi
pse krejt qka i kan kta edhe ti si ki

Verse 3

Si fmi tu u rrit perjetum turlifar qasti
shpesh her u kon tu na mar n’qaf gjykatsi
bile mu kujtu mu nifar rasti
bro kur erdhe ti mem vizitu te kafazi

Un kesha me zorr per mos me kajt u majshim
amo mrenda n‘zemer ata hekra i shajshim
bro sjena ni mir kur mu e ty na ndajshin
dashnia per ty vlla nuk ka qmim

Ander kur po ju shoh mungesa juv po ma shterr lumin
e kom ni breng mrenda qe mu naten ma nxer gjumin
kto ndjenja pom bojn mos me ni dhimten e plumit
shpresoj qe kjo plag mu kon e fundit

Realitet i kom krejt fjalt fjal per fjal
edhe fjalt e gjyshes tem kan dal
qe ka thon per mu nuk ka me pas si ky djal
ahhh sa shum malli per to m’paska marr

Kur jeta filloj mem shkel filloj mem thy
un jeten fillova me kshyr me tjeter sy
njejt si jeten ko me fillu me t’kshyr ty
nese ti t’miren me t’keqe don me ma kthy

Ref

Kaniher po thon phuuu jeten e nones
kur pi shoh zogjt tu nejt n’folen e shqiponjes
Kan rendsi do qe skan rendsi
pse krejt qka i kan kta edhe ti si ki

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Readi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet