TEKSTESHQIP

Real K
Me Kon Me Mu
Lyrics

Qohna me mengjes
duket dit errsir
S'me lejon dot zemra
te them lamtumir..
E di qe e kom fshtir,
perqata spo ndjena mir.
Du me kon e jemja
je e vetmja deshir.

Nalu ngom ni her,
kuptom veq ni her
besom Dashnia per ty
osht me hi ma fell.
Nese diqka sta kom shpreh,
por ne zemer e kom ndje.
Po mendoj me ty ma larg,
me na mbulu e njejta streh.

Qka kom zemer po ta thom nese diqka spo menon.
ather ti kallxom,
thujum loqk qka po mendon
Sdo me than qa thom un e fundit
osht fjala jem,
po gjith maje n'men ..
te un gjith ki mu permen.

....

Ne mesin e letres, diqka po mendoj
letren time te dashur nuk di si tja filloj
ama ni buzqeshje
zemren mos ma lendo ,
me thuaj niher .- te dua !
dhe me perqafo .

Se e di se cila je
zemra per ty po rreh.
Syri im po qan ,
se Te dua te kem pran.
Disa her ne enderr
trupin ta kam puthur
Mengjesi me ka gjet
per ty duke u lumtur

Pom sillen shum mendime
mshfaqen shum kujtime
Qka ndjej un per ty,
e din veq zemra ime.
Shum sene um kujtohen,
shum sene um bin n'men
Qka per jetoj per ty
Te Dua , un prap te them.

Te themm..

DËRGOI: