A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Real Mc

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  15
  • Emri i Vërtetë:
  • Ibrahim Bajrami
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Real Mc është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Ibrahim Bajrami (ReaL Mc) jeton ne Lagjen Dheu i Bardhe. Me rap ka filluar te merret qysh ne moshen 12 vjeçare, kur realizoi demon e pare ne vitin 2001. Me vone ne vitin 2003 ReaL Mc krijon grupin Gjilani-Clan, por ky grup prishet ne vitin 2004, pas disa mosmarrveshjeve. Ne vitin 2007 ReaL Mc krijon prape nje grup dhe kesaj here ishte shume me ndryshe. Green Sick Sound's ose GSS, grupi i pare Rap UnderGround Drejt nga Gilani. Ne kete grup jane...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


» Dërgo Një Këngë »

Skemi Nevoj Per Arbiter
Shpreso Pa Prit
Dear L To L
Ky Osht Veq Edhe 1 Fakt
Stop My Pain
N-rima Tu Bo Kalerim (gss)
Hajde Me Mu


Artistë Të Ngjashëm:

Big Wolf

Alidema

Bonsaton

Lumi B

Lil' Liri

Xhero

Cyclone

Lantistar

Tiki

Majesty


Tags: Real Mc, Ibi-I, Ibi-I The Real Mc, Lyrical Daddy

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019