Më mbaj mend (për 1 muaj)

Red Dog

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2
BIOGRAFIA: Red Dog është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock. “Red Dog” u formua ne vitin 2004 kur vokalisti Alban Jashari u bashku me Adil Morina qe te bejne muzike. Ata kerkuan edhe anetar tjere per grupin e tyre, dhe rane ne kontakt me David Johansson dhe Viktor Stenlund nga Suedia, dhe keshtu e formuan bendin Red Dog. Muzika e tyre eshte diçka e veçante, gjithashtu karakterizohet me perkatesin etnike te anetareve. Ky bend pretendon shume, gjithashtu spoti i tyre kohen e fundit qarkullon edhe ne imediat ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Red Dog, Reddog, Alban Jashari

Komente 0