Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video Kërko Video

Redina Tili & Artur Dhamo - Lule E Vetmuar  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/12/1990

1990-11-30T23:00:00+00:00

Pjesëmarrëse në

Festivali i 29-të në RTSH
Nje lule ne nje vazo
kishte celur nje lule
dhe e gezojhej vetme
ngrohtesisie se diellit

sa keq qe kishte lindur
dhe nuk shihte zogjte e qiellit
oh sa keq qe lulja vetme
koken kish varur

koken kish leshuar pa jete
mbi vazon ne vetmi,
mbi vazon ne vetmi

Era i prek,petalet pa jete,
pa jete e gjalleri,

Kuptova pse spati jetgjatesi,
stina nuk egezoj dot ne vetmi

Kuptova pse,s`ka gjalleri
stina nuk egzon ne vetmi...
si iku kjo bukuriii


Ky tekst u dërgua nga zamir selimi
Më Shumë Këngë Nga Redina Tili:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet