TEKSTESHQIP

Redina Trieshi
Sillna
Lyrics

Sillna
Krejt rruget e ketij qyteti zemer
Per ty i kam kalu
E tan shoqnia e ka kuptu
Se mas teje du mu tranu
Po m’zen mjesi e s’po mzen nata
Veç me sy ty tu t’kerku
Kur po te shoh me at kemishe te bardhe
Mendoj sa shume na kishim shku

Aaa
Dashnin e kam per ty
Aaa
Sillna, sillna me te pa ty
(2x)

Rrugeve shko kadal moj naqe
Te kam fotografu
E di qe m’ke ba per ilaçe
Kujt si kam kallxu
Tan kta njerz si i ka bota
Nihem vetun si s’tkam ty
Do t’ja baj si te paret e fisit
Tash vij naten me t’rremby

Aaa
Dashnin e kam per ty
Aaa
Sillna, sillna me te pa ty
(2x)

Krejt rruget e ketij qyteti zemer
Per ty i kam kalu
E tan shoqnia e ka kuptu
Se mas teje du mu tranu
INFO
Projekti prezantohet tek publiku i punuar me profesionalizëm me një videoklip, produksioni i të cilit u përgatit nën drejtimin e Pro Video. Ky videoklip u publikua me datë 8 Gusht 2021. Për melodinë dhe për tekstin është përkujdesur vetë artistja, teksa audio vjen e prodhuar në studio nga Gent Myftaraj.