Më mbaj mend (për 1 muaj)

Redon Makashi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  103
 • Vendlindja:
 • Tirane 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 49 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Redon Makashi është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe pop-rock. Redon Makashi lindi nga 2 prinder artiste, babai Fitim Makashi me profesion aktor dhe nena Drita Makashi kengetare lirike. Ai kreu shkollen fillore tek shkolla "Deshmoret e Lirise" per piano.Me pas Shkolla e Mesme Artistike "Jordan Misja" per klarinete, por apasionohet per kitaren. Vazhdoi Studimet e Larta ne Akademine e Arteve te Bukura ne Tirane per Klarinete. Redon Makashi kompozon kengen e tij te pare ne shkollen 8-Vjecare. Në vitin 1989, ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Ish-Anëtar i grupit

Grupi ARB

Komente

Asnjë KomentBoten Time (2012)

Kenget E Shekullit (2010)

Dikur... (1999)

C'me Ndodh Pa Ty


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

6

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Gena

Sefë Duraj

Trix (Veli Sahiti)

Armend Rexhepagiqi

Kastro Zizo

Big Basta

Olen Cesari

Avni Mula

Kastriot Tusha

Luan Zhegu

Tags: Redon Makashi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet