Më mbaj mend (për 1 muaj)

Redon Makashi - Dikur Luaja Me Ndjenjen E Saj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  38

Mbizotronte nje qetesi
Ne ete nate gjithçka pushonte
Kisha shume nevoje per te
E ne ato çaste me mungonte

Ne eto rruget pa njeri
Ku asgje nuk egzistonte
Mu kujtua ajo vajze
Zeri i saj kur me thonte:
"Te dua shume
Mos me ler vetem
Kam shume frie te rri pa ty
Ështe bote e eger"

Dhe pastaj me perqafonte
Dhe pas vetes me pushtonte
E ndjeja doren e saj
Gjithe trupin me pershkronte
Hej nje bote tjeter na priste me pas
I kam nder mend
Lotet e saj
Dashuronte si e cmendur... si e marre

Nuk mundem ta imagjinoj
Se ty te kam humbur vertet
Dikur une luaja me ndjenjen e saj
E sonte vuaj vete
Me duket se asnjehere
S'do dashuroj me kaq fort
E jane kujtimet qe me shkaterrojne

Nuk mundem ta imagjinoj
Se ty te kam humbur vertete
Dikur une luaja me ndjenjen e saj
Tani e vuaj vete...
Tani e vuaj vete...Akordet:

Intro : Dm C Bb


e|-----1-------0------1------------------1-------0----1-------------------|
B|-----3-------1------3--3/5\2-2-2/3-----3-------1------3/5\3--2----------|
G|---2-------0------3------------------2-------0------------3--2----------|
D|-0--------------3------------------0--------------3----------2----------|
A|--------3---------------------------------3-----------------------------|
E|------------------------------------------------------------------------|Dm C Bb A
Mbizotronte nje qetesi
Dm C Bb
Ne kete nate gjithçka pushonte
F A - A7
Kisha shume nevoje per te
N.C.
E ne ato çaste me mungonte

Dm(fillimi i strofes)
e|-10------8------6------5----------1---------------------|
B|---10------8------6------5--------3---------------------|
G|-----10\-----9\-----7\-----6\---2-----------------------|
D|------------------------------0-------------------------|
A|--------------------------------------------------------|
E|--------------------------------------------------------|


Dm C Bb A
Ne keto rruget pa njeri
Dm C Bb
Ku asgje nuk ekzistonte
F A - A7
Mu kujtua ajo vajze
A/C#-Dm Fig1
Zeri i saj kur me thonte:

Gm Dm Fig2
"Te dua shume
Gm Dm Fig3
Mos me ler vetem
Gm Dm Fig4
Kam shume frike te rri pa ty
A
eshte bote e eger"


Solo 1:
Dm C Bb A Dm C Bb C
e|-------------------------------------------------------17p15-13-15/17-20-|
B|--------------------------------------------15~-17~-18~------------------|
G|-14r12-10-14~--14r12-10--14r12-10-14r12-10-------------------------------|
D|-------------------------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------------|


C F
Dhe pastaj me perqafonte
C F
Dhe pas vetes me pushtonte
A - A7
E ndjeja doren e saj
Dm C Bb
Gjithe trupin ma pershkonte
A Dm Fig1
Hej nje bote tjeter na priste me pas

Gm Dm Fig2
I kam nder mend
Gm Dm Fig5
Lotet e saj
Gm Dm A7
Dashuronte si e cmendur... si e marre


Solo 2:

F C Gm C F
e|-3/8--6p5--------5-5/6-5-6/8--6-5---5p6h5---5----------------------------|
B|-5/10-----8----8------------------8-------8------------------------------|
G|-6/10-------5------------------------------------------------------------|
D|-------------------------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------------|

Bb C F C Bb A
e|-5-----------6p5---------6p5---5--5-8-8-6-5---5-6--10-12-13p12-10---/15--|
B|---8-6---6-8-----8---5-8-----8--------------8----------------------------|
G|-------7-----------5-----------------------------------------------------|
D|-------------------------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------------|


Bb C Dm-Dm/C
Nuk mundem ta imagjinoj
Bb C Dm-Dm/C
Se ty te kam humbur vertet
Bb C Dm Dm-Dm/C
Dikur une luaja me ndjenjen e saj
Bb C Dm-Dm/C
E sonte vuaj vete
Bb C Dm-Dm/C
Me duket se asnjehere
Bb C Dm-Dm/C
S'do dashuroj me kaq fort
Bb C Dm Dm-Dm/C
E jane kujtimet qe me shkaterrojne
Bb Gm A7 Bb
Aaaaaaaaaa.....(gjithmone)


Bb C Dm-Dm/C
Nuk mundem ta imagjinoj
Bb C Dm-Dm/C
Se ty te kam humbur vertet
Bb C Dm
Dikur une luaja me ndjenjen e saj

Tani vuaj vete


Outro :

Dm C Bb A
e|---------------------------------------------------------|
B|---------------------------------------------------------|
G|-----7/9\7------5/7\5------3/5\3--2/3\2------------------|
D|---7----------5--------3----------------2/3\2------------|
A|-5----------3------------1-------------------------------|
E|---------------------------------------------------------|

Dm C Bb Dm C Dm
e|---------------------------------------------------------|
B|---------------------------------------------------------|
G|-----7/9\7------5/7\5------3/5\3--2/3\2------------------|
D|---7----------5--------3----------------2/3\2-------0----|
A|-5----------3------------1--------------------3/5\3------|
E|---------------------------------------------------------|


Fig1:

Dm
e|------------------------------|
B|-------3-3/5-3----------------|
G|-----2------------------------|
D|-0-3--------------------------|
A|------------------------------|
E|------------------------------|

Fig2:

Dm Gm
e|------------------------------|
B|-----5~~-6~~------------------|
G|-7~~--------------------------|
D|------------------------------|
A|------------------------------|
E|------------------------------|

Fig3:

Dm Gm
e|-------10---------------------|
B|----------------11------------|
G|-12b14----14r12----10-12------|
D|------------------------------|
A|------------------------------|
E|------------------------------|

Fig4:

Dm
e|------------------------------|
B|-13---------------------------|
G|----14r12-14------------------|
D|-------------12---------------|
A|------------------------------|
E|------------------------------|

Fig5:

Dm
e|------------------------------|
B|-13---------------------------|
G|----14r12-14------------------|
D|-------------12---------------|
A|------------------------------|
E|------------------------------|

Redon Makashi - Dikur Luaja Me Ndjenjen E Saj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dikur Luaja Me Ndjenjen E Saj".
3. Video është e këngës "Dikur Luaja Me Ndjenjen E Saj", por nuk këndohet nga Redon Makashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

12

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Redon Makashi:


Komente 0