Më mbaj mend (për 1 muaj)

Redon Makashi & Grupi Arb - Ne Ç'stacion Do Zbresesh Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  21

Udhëtimin nisëm bashkë
sot deti na fton
ndër shina treni shpejt vrapon .

Dritaresh dielli bien
verën lajmëron
në këtë të djelë na uron .

Ja , ja diku mes pemve
tej , tej deti u shfaq
por ulur përballë meje dikë pashë
dhe shtanga krejt për një çast

Vështrimi yt tani
diçka lehtë më thotë
unë sytë prej teje si heq dot
Diku bashkë jemi parë
sytë jo nuk gabojnë
po pse dot nuk e kuptojnë ?

Ja , ja afron stacioni
ah , sikur të zgjasë dhe pak
por ne të dy t‘hutuar dot nuk gjenim
ku në ç‘tjetër vend jemi parë

Pas pak treni do t‘ndalojë
në ç‘stacion treni do të ndalojë .
pas pak treni do të ndalojë
vallë ku do t‘zbresësh ti ?
Pas pak treni do t‘ndalojë


Redon Makashi & Grupi Arb - Ne Ç'stacion Do Zbresesh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Ç'stacion Do Zbresesh".
3. Video është e këngës "Ne Ç'stacion Do Zbresesh", por nuk këndohet nga Redon Makashi & Grupi Arb.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Redon Makashi:


Komente 0