Më mbaj mend (për 1 muaj)

Redon Makashi - Edhe Pak Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Edhe pak do te dal dielli,
dhe nje nate na perendoi,
gjumi te kish zene ne krahet e mi,
e nuk dua te te zgjoj,
edhe pak do rri prane teje,
e te ngrohem se kam ftohte,
dhe pastaj do nisem dhe do shkoj shume larg
dhe sdo kthehem te te shoh,
fli ,fli edhe pak mos u zgjo,
fli ,sa me trishton kur te shoh,
qaj ,e lotet rrjedhin ngadal,
une e di kur te zgjohesh nga gjumi edhe ti do te qash

Ti me ndjeve dhe u zgjove
sa u tremb shikimi i saj
zgjati doren dhe me ze te mekur thoshte
Ti te lutem rri dhe pak

jo jo smundem me te duroj
jo dhe zemra ime renkoi
qaj sa me trishton kur te shoh une e di qe ti vuan me mua prandaj lerm te shkoj

u perqafuam dhe mbetem gjat pa fjal
se ndoshta ne eeeeee s'do jemi kurre me bashke

jo jo smundem me te duroj
jo dhe zemra ime renkoi
qaj dhe lotet fshiva ngadal
u largova prej teje
se s'dua s'dua te qash ,t'te qash ...t'te qash...
u largova prej teje se sdua te vuash te qash...


Ky tekst u dërgua nga  Dreni

Redon Makashi - Edhe Pak
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Edhe Pak".
3. Video është e këngës "Edhe Pak", por nuk këndohet nga Redon Makashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Redon Makashi:


Komente 0