Më mbaj mend (për 1 muaj)

Redon Makashi - Nate E Fundit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  30

Edhe pak do te dal dielli ,
Dhe nje nat, na
perendoj,
Gjumi te kish zene ne krahet e mi ,
E nuk du ate te te zgjoj .

Edhe pak do rri pran teje ,
E te ngrohem se kam ftohet,
Dhe pastaj do nisem , e te shkoj shum larg ,
E sdo ktheheme te te shoh,

Fli , fli edhe pak mos u zgjo,
Fli sa me trishton kur te shoh
Qaj e lotet rrjedhin ngadal ,
Un e di kur do zgjohesh nga gjumi dhe ti do te qash .

Ti me ndjeve dhe u zgjove,
Sa u tremb shikimi I saj,
Zgjati doren ,E me ze te merrt me thoshte :
Ti te lutem rri dhe pak .

Jo, jo s` mundem (nuk mundem) me te duroj ,
Jo dhe zemra ime renkoj ,
Qaj sa me trishton kur te shoh ,
Un e di se ti vuan me mua prandaj lerm te shkoj .

U perqafuam ,E mbetem gjat pa fjal
Se ndoshta neeeee-heee sdo te jemi kurr me bashk .

Jo ,jo s`mundem (nuk mundem) me te duroj ,
Jo dhe zemra ime renkoj ,
Qava e lotet fshiva ngadal ,
U largova prej teje se s`dua ,s`dua te qaaaaj .

S`dua(nuk dua) te qaj
S`dua (nuk dua) te qaj
S`dua (nuk dua) te qaj …
U largova prej teje se s`dua (nuk dua) te vuash
- Te qash


Ky tekst u dërgua nga K.Sh

Redon Makashi - Nate E Fundit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nate E Fundit".
3. Video është e këngës "Nate E Fundit", por nuk këndohet nga Redon Makashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Redon Makashi:


Komente 1