TEKSTESHQIP

Redon Makashi
Mos Prit Deri Neser
Lyrics

Si po iken keshtu
pa me thene asnji fjale
koh me vone per ete çast
une e di do ndjesh mall.

Neser lind dite e re
diçka te enderrt ne sy do t'gjesh
Qe qetesine do ta shprishe
dhe vete faj ti do te ndjesh

(refren)
Po pse deri neser
ti te mbash merine e kote
Me fal zemra ime
po e pret ta thuash sot
-------- (2 here)

(perseritet nga fillimi)

Mos prit deri neser
Mos prit deri neser
Mos prit deri neser