TEKSTESHQIP

Redon Makashi
Bicikleta
Lyrics

Oh sa prita une tek ura
por jo sndale ti asnjehere
si stu prish kjo bicikleta
nkembe te ecje ti vec nje here

mbi ure qendroj
po preeeees
nje zile te degjoj
dhe ja tej kthese po
tingelloooooooon

jo ti nuk je por nuk gaboj
se kuptoj se syte e tu
i kerkoj ne cdo mimoze
ja tej ne kthese u duke ti
sa cudi pse valle une
ty te ngaterroj me cdo njeri

ja mbi ure u duke ti
ne startin tone
te dashurise
nuk e di pse heshta une
kur bicikleta tu prish ty

me erdhe prane
si mik i vjeter
dhe me the a mundesh dot
ti te me ndihmosh

e solle lumturine ti ktu
mbi uren e bicikleta
dashurine e vertete
muzgu aty na gjeti
eh sa gezim kur syte tane
u ndricuan me neon

e solle lumturine ti ktu
mbi ure e bicikleta
dashurine e vertete
muzgu aty na gjeti
eh sa gezim kur syte tane
u ndricuan me neon

DËRGOI: