TEKSTESHQIP

Redon Makashi
Nate E Fundit
Lyrics

Edhe pak do te dal dielli ,
Dhe nje nat, na
perendoj,
Gjumi te kish zene ne krahet e mi ,
E nuk du ate te te zgjoj .

Edhe pak do rri pran teje ,
E te ngrohem se kam ftohet,
Dhe pastaj do nisem , e te shkoj shum larg ,
E sdo ktheheme te te shoh,

Fli , fli edhe pak mos u zgjo,
Fli sa me trishton kur te shoh
Qaj e lotet rrjedhin ngadal ,
Un e di kur do zgjohesh nga gjumi dhe ti do te qash .

Ti me ndjeve dhe u zgjove,
Sa u tremb shikimi I saj,
Zgjati doren ,E me ze te merrt me thoshte :
Ti te lutem rri dhe pak .

Jo, jo s` mundem (nuk mundem) me te duroj ,
Jo dhe zemra ime renkoj ,
Qaj sa me trishton kur te shoh ,
Un e di se ti vuan me mua prandaj lerm te shkoj .

U perqafuam ,E mbetem gjat pa fjal
Se ndoshta neeeee-heee sdo te jemi kurr me bashk .

Jo ,jo s`mundem (nuk mundem) me te duroj ,
Jo dhe zemra ime renkoj ,
Qava e lotet fshiva ngadal ,
U largova prej teje se s`dua ,s`dua te qaaaaj .

S`dua(nuk dua) te qaj
S`dua (nuk dua) te qaj
S`dua (nuk dua) te qaj …
U largova prej teje se s`dua (nuk dua) te vuash
- Te qash

DËRGOI: