A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Remi Jakupi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  15
  • Emri i Vërtetë:
  • Remzi Jakupi
  • Vendlindja:
  • Medvegjë
  • Mosha:
  • 52 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Remi Jakupi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore moderne. Remzi Jakupi Remi është një këngëtar i mirënjohur nga Kosova, si dhe nji ndër këngëtarët më të mirëfillt shqiptar. Shkollimin e ka kry në Medvegjë, Prishtinë dhe New York. Ka associate degree në computer science qysh nga viti 2001 kur diplomoj si studenti më i mir i gjeneratës me notën më të lartë mesatare 4.0 ne Institucionin Teknologjikë TCI në New York. Gjat karierës ka botuar shume albume solistike. Perveç atyre qe gjenden te teksteshqip.com,...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Gurbetqari (2018)

Hej (2017)

Femer E Deshtuar (2014)

Goooool (2013)

Rrush Rrush (2012)

Ndryshe (2009)

Më Ka Zën Dashnija (2007)

Live (2005)

Fiki Dritat (2001)

M'ka Marre Malli (1999)


» Dërgo Një Këngë »

Kokaina
Kauboj Xhema
Gurbeti
Dy Kandila
Urime Pavarsine
Une Veq Ty Te Kam Pas
O My Darling Oj Suzana
Me Raki Pa Raki
Gurbetqari
Kalle


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Naim Abazi

Xhevair Akulli

Hajro Pepa

Markelian Kapedani

Remzi Leka

Gëzim Salaj

Beqir Gashi

Hidaver Osmani

Bajram Gigolli

Florent Nushi


Tags: Remi, Remzi Jakupi, Remi Jakupi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019