Më mbaj mend (për 1 muaj)

Remi - Kafeneja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Refreni:
Kafeneja esht ilaq, per ata qe jan n' vetmi
nese ajo te ka lan, veq ketu gjen qetsi

I pa fat ne dashuri, me shkoj jeta ne vetmi
n' kafene me goten plot kerkoj qetsi
I pa fat e i pa shpres, sme zen gjumi deri n' mengjes
e di qe ajo nuk vjen e un po pres.
Kafene dashnore ti nuk me tradhton
me raki me pret ti zemren ma sheron... hej!

Refreni:
Kafeneja esht ilaq, per ata qe jan n' vetmi
nese ajo te ka lan, veq ketu gjen qetsi.

Me shoqni un duke pi, e kujtoj at dashuri
porosita vetem keng me nostalgji.
I pa fat e i pa shpres, sme zen gjumi deri n' mengjes
e di qe ajo nuk vjen e un po pres.
Kafene dashnore ti nuk me tradhton
me raki me pret ti zemren ma sheron... hej!

Refreni:
Kafeneja esht ilaq, per ata qe jan n' vetmi
nese ajo te ka lan, veq ketu gjen qetsi
Remi Jakupi
Publikimi: 01/12/2013


Remi - Kafeneja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kafeneja".
3. Video është e këngës "Kafeneja", por nuk këndohet nga Remi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Remi Jakupi:


Komente 0