Më mbaj mend (për 1 muaj)

Remi - Sahati Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  4

Nje sahat me gjystek
Une e mbaj nen jelek
e kane majt bab e babgjysh
o sahati o sahati
a po e sheh çfare vakti
punet jane ba hiq kurrqysh

Hej sa here te kurdisa
me vjen n'mend ajo qe begenisa

REF. 2x:
O akrepat e sahatit
me mujt me ju shty
kohen me kthy per mu
me e kthy kohen per mas
dhe me pas qka kam pas
ah kisha dit qysh me jetu

O sahat, sahat i vjeter
s'kisha dasht asgje tjeter
veq me u kthy kur isha i ri
s'mendojsha ku m'zinte nata
a pata a nuk pata
dojsha vetem dashuri

Hej sa here te kurdisa
me vjen n'mend ajo qe begenisa

REF. 2x:
O akrepat e sahatit
me mujt me ju shty
kohen me kthy per mu
me e kthy kohen per mas
dhe me pas qka kam pas
ah kisha dit qysh me jetu

REF. 2x:
O akrepat e sahatit
me mujt me ju shty
kohen me kthy per mu
me e kthy kohen per mas
dhe me pas qka kam pas
ah kisha dit qysh me jetu
Remi Jakupi
Renditja: Top 200
Publikimi: 14/07/2014


Remi - Sahati
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sahati".
3. Video është e këngës "Sahati", por nuk këndohet nga Remi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Remi Jakupi:


Komente 0