Më mbaj mend (për 1 muaj)

Remzije Osmani - Sa Bukur Vallezojne Goc... Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

sa mir vallzojne gocat
si ne ver kur lahen rosat
ksaj valle kush po i prin
ma e mira dredh shamin

sa mir t'rrin fustani
a mos je prej elbasani
kete nat na e zbukurove
a mos je moj prej tetove

lujn vajzat shqiptare
si princezat hyjn ne valle
prej gurbeti pas kan ardh
vallen e kan marr

sa mir vallzojne cucat
prej gurbeti kur vine qunat
ksaj valle kush po i prin
ma e mira dredh shamin

sa mir dridhet shamia
a mos je nga prishtina
po te vjen moj er e blinit
a mos je moj prej ulqinit

lujn vajzat shqiptare
si princezat hyjn ne valle
prej gurbeti pas kan ardh
vallen e kan marr


Ky tekst u dërgua nga  LejLa

Remzije Osmani - Sa Bukur Vallezojne Goc...
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sa Bukur Vallezojne Goc...".
3. Video është e këngës "Sa Bukur Vallezojne Goc...", por nuk këndohet nga Remzije Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Remzie Osmani:


Komente 0