Më mbaj mend (për 1 muaj)


Remzije Osmani - Ata Sy
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ata Sy".
3. Video është e këngës "Ata Sy", por nuk këndohet nga Remzije Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Remzije Osmani - Ata Sy  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Këngë e albumit:

"Si Ti Them"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00Shumë u mata për met pa
se sa shumë po vuj për ty
met tregue sa i rand asht ky mall
për ata sy.

Ref: 2X
Ata sy që m' përvëlojnë dhe s'më lanë askund të qetë
si ata nuk ndriqojnë as një yll as hana sdel.

Si nuk vjen mem pa njëherë zemër t'shkretën me ma gzu
me ma bo Dimnin Pranverë
s'kisha lan kurr me shku

Ref: 2X
Ata sy që m' përvëlojnë dhe s;më lanë askund të qetë
si ata nuk ndriqojnë as një yll as hana sdel

Kur më thanë se je feju
mu duk djelli se u nxu
se dashnia m'ka ligshtu
qysh pa ty me jetu

Ref: 2X
Ata sy që m'përvëlojnë dhe smë lanë askund të qetë
si ata nuk ndriqojnë as një yll as hana sdel.


Ky tekst u dërgua nga Kujta & Nora
Më Shumë Këngë Nga Remzie Osmani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë