TEKSTESHQIP

Remzie Osmani
Potpuri
LyricsHajde hajde djalo ne ate ane
Sikur dielli hajde drite po ban
Sikur dielli hajde drite po ban
Ta qep lala hoj nji xhamadan.

Ta qep lala hoj nji xhamadan
Me ta hjek ore djal marakun tan
Me ta hjek ore djal marakun tan
Shtatit tan more djal me i ra taman.

Hajde nuse o mori sorkadhe
Hajde nuse o mori sorkadhe
Merre dhandrin hajde hyn ne valle
Merre dhandrin hajde hyn ne valle.

Jara na na nina gushen me penina
Jara na na nina vallezon gjeraqina
Jara na na nina gushen me penina
Oo jarnanina kembet me skarpina.

Jara na na nina gushen me penina
Jara na na nina vallezon gjeraqina
Jara na na nina gushen me penina
Oo jarnanina kembet me skarpina.

Pasha ty moj pasha veten
A te isha zot me ta zgjat jete
Treqind vjet me i kaluar bashke
Ah prape bre cike mu kishin dukur pak.

E haroj veten per ty
Mi jep zot dhe nji pare sy
Ta shoh mire ate bukuri
Ah dhe per se gjalli don me me shti.

Mos me thuj moj jam e re
A mos me thu moj se sme don
E mos hy ne gjynah me veten
Ah ngoje zemren cka po te thote.

Zoti ne krye mente mi lashte
Eshe gjynah ty mos me me dashte
Ma mire rri me njonin sy
Ah se spo muj me nejt pa ty.

DËRGOI: