Më mbaj mend (për 1 muaj)

Renato Zeqollari

Renato Zeqollari
  • Vendlindja:
  • Pogradec 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 32 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 27 Shtator 1989
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♎ Peshorja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  9

Renato Zeqollari është këngëtar i njohur. Lindi dhe u rrit ne qytetin e Pogradecit. Ne moshen 15 vjecare filloi studimet ne liceun artistik "Tefta Tashko Koco". Pasi mbaroi studimet, ushtroi veprimtarine e tij artistike duke performuar live ne ambiente dhe evente te ndryshme familjare. Jeton ne Tirane duke ushtruar live music.

Më datë 4 Shkurt 2015, Renato Zeqollari publikon videoklipin "Pogradeci Im".

Më datë 4 Korrik 2016, Renato Zeqollari publikon videoklipin "Vallja E Trimit".

Më datë 25 Prill 2017, Renato Zeqollari publikon videoklipin "Te Dua Nuse Per Vete".

Më datë 13 Dhjetor 2017, Renato Zeqollari publikon videoklipin "Kacurrele".

Më datë 14 Qershor 2018, Renato Zeqollari publikon videoklipin "Ne 7 Çezma". Teksti u shkrua nga Gerti Hyka.

Më datë 1 Shtator 2019, Renato Zeqollari publikon videoklipin "Ç'tu Desh Dashuria". Muzika e këngës u punua nga Renato Zeqollari.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Komente 0