TEKSTESHQIP

Renis Gjoka
Ia Mbathim Bashke
Lyrics

Vishu menjehere, hidh dicka ne krahe
nje duhan do ndez e po te pres jashte
Ky eshte rasti jone, tani kur te gjithe flene
ja mbathim bashke

Se askush nuk e di
sa shume plane thurem bashke
Ku gjithe boten e lame jashte
endrren tone ta arrijme
sa s'eshte vone

Friken "fik" tani, makinen po e ndez
mos u mendo dy here kete here
Telefonat flak, aventure e gjate
na pret

Eshte nje bote qe ecen shpejt
por jo sa ne
Dashuron
por jo sa ne

Tani qetesohu pak, mbushu mire me fryme
te lutem me degjo e me shih ne sy
Kemi ikur larg, me bota s'mund t'na kape
ne te dy
INFO
Pasi u plotësua me të gjithë komponentët e saj, ky krijim muzikor lansohet para audiencës i përpunuar me mjaft shije me anë të një videoklipi, i cili u publikua me datë 14 Qershor 2017. Muzika dhe teksti u shkruajt nga vetë këngëtari.