Më mbaj mend (për 1 muaj)

Resmije Ameti - Dy Emra  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

28/11/2018

2018-11-28T11:15:07+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dy Emra" kënduar nga Resmije Ameti.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Resmije Ameti i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Kadri Rogaqi - Dy Emra

Lindi një dashuri
Në bankat e shkollës lindi një dashuri
Edhe sot e kujtoj me lot
Aman sa shumë e doja o Zot (x2)
Një herë shoqni, dikur dashni
Fillim i gzum e përfundim i zi
Një herë shoqni, dikur dashni
Tash një kujtim me mall e shumë mërzi.

Dy emra, dy emra
Të dy i shkruam bashkë
Dy zemra, dy zemra
Tepër janë dashtë
Dy emra, dy emra
Të tjerët i lexojnë
Se dinë që kto zemra
T'ndara s'jetojnë.


Rrugëve që ecëm bashkë
Kaloi njani i vetëm
Bredhi i vetëm tash
Sa e kam dasht e du edhe sot
Aman sa shumë e dua o Zot(x2)
Një herë shoqni, dikur dashni
Fillim i gzum e përfundim i zi
Një herë shoqni, dikur dashni
Tash një kujtim me mall e shumë mërzi.

Dy emra, dy emra
Të dy i shkruam bashkë
Dy zemra, dy zemra
Tepër janë dashtë
Dy emra, dy emra
Të tjerët i lexojnë
Se dinë që kto zemra
T'ndara s'jetojnë...

Labinot Rexha - Dy Emra

Te deshta si askend me pare
Premtova se ty kam me te marr
Ne u deshtem me sinqeritet
Tani te dy mbetem vet (2x)

Dy emra mbeten vetem se me shkrim
Dy zemra u treten fare pa kuptim
Nje enderr kisha dhe ajo mbaroj
As ti as un se meritojm (2x)

Ku gjindesh ti ne kete moment
Tash cili te jep kompliment
Mka ra malli te shoh njeher
Trego gjumi si te merr (2x)

Dy emra mbeten vetem se me shkrim
Dy zemra u treten fare pa kuptim
Nje enderr kisha dhe ajo mbaroj
As ti as un se meritojm (2x)
Më Shumë Këngë Nga Resmije Ameti:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet