Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Resmije Krasniqi - Sonte Kemi Dasem  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Te Dua"

Komente

Asnjë Koment

14/11/2013

2013-11-14T20:30:24+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Sonte Kemi Dasem" kënduar nga Resmije Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sinan Vllasaliu - Sonte Kemi Dasem

Sonte kemi dasëm
Të gjith te vallzojme
Djalin më të bukur
Sonte po e martojmë

Sonte kemi dasëm
Të gjith te vallzojme
Djalin më të bukur
Sonte po e martojmë

(refren)
Hajde ti mbushim gotat
Gotat me raki
Te na trashegohet
O ky cifti i ri

Hajde ti mbushim gotat
Gotat me raki
Te na trashegohet
O ky cifti i ri
*******

Me miq dhe me shokë
Na u mbush obori
Vemi gjith ne dasem
Po ju theret dasmori

Me miq dhe me shokë
Na u mbush obori
Vemi gjith ne valle
Po ju theret dasmori

(refren)
Hajde ti mbushim gotat
Gotat me raki
Te na trashegohet
O ky cifti i ri

Hajde ti mbushim gotat
Gotat me raki
Te na trashegohet
O ky cifti i ri

Zef Beka - Sonte Kemi Dasem

I: Sonte kemi dasëm
Të gjithë do festojmë. :I
I: Djalin më të bukur
Sot po e martojmë. :I
Ref.:
I: Hajde more shokë
Të pimë nga një gotë raki
Të na trashëgohet
O ky çift i ri! :I
Plot miq edhe shokë
Na u mbush oborri.
Hyni t’gjithë në valle -
Të trashëgohet djali!
Ref.:
Hajde…

Xeni (Shkelzen Jetishi) - Sonte Kemi Dasem

Sonte kemi dasem e te gjith po festojmee
sonte kemi daseemm e te gjith po festojm
djalin me te bukur sott po e martojme
djalin ma te bukur sot po e martojm
hajde more shot
te pijm nja dy got raki
e te gjith po festojme
o ky qift i ri .

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Resmije Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet