Më mbaj mend (për 1 muaj)

Resmije Krasniqi - Vaj Vaj Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vaj Vaj" kënduar nga Resmije Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 5 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
5

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lorenc Hasrama - Vaj Vaj

Pa ty kom met
N'vaj vaj vaj
Vaj vaj vaj
Hajde mos ëm le me vujt ti
Vaj vaj vaj
Vaj vaj vaj
Pa ty nuk po muj jo jo
Vaj vaj vaj
Vaj vaj vaj
Hajde mos ëm le me vujt ti
Vaj vaj vaj
Vaj vaj vaj
Peng ti ma ke lon

Ti po bon lojna, menja po t'rren
Ma dogje shpirtin, kishe s'ta ndjen
A kuku none, zemra po m'dhem
Un atë pe du, ajo kile ma len

Tu ka bo ves, mu ke bo stres
Shum ti je lazdru bash me shoqe n'Mercedes
Nuk ki marre, jo s'po t'vjen marre
Mos ëm bo nervoz zemrën tëne fale

Pa ty kom met
N'vaj vaj vaj
Vaj vaj vaj
Hajde mos ëm le me vujt ti
Vaj vaj vaj
Vaj vaj vaj
Pa ty nuk po muj jo jo
Vaj vaj vaj
Vaj vaj vaj
Hajde mos ëm le me vujt ti
Vaj vaj vaj
Vaj vaj vaj
Peng ti ma ke lon

Ti ma lun synin, e un luj kejt
Ma dogje shpirtin, nuk o e drejt
A kuku none, menja m'ka rrejt
Un atë pe du edhe ajo m'don njejt

Tu ka bo ves, mu ke bo stres
Shum ti je lazdru bash me shoqe n'Mercedes
Nuk ki marre, jo s'po t'vjen marre
Mos ëm bo nervoz zemrën tëne fale

Pa ty kom met
N'vaj vaj vaj
Vaj vaj vaj
Hajde mos ëm le me vujt ti
Vaj vaj vaj
Vaj vaj vaj
Pa ty nuk po muj jo jo
Vaj vaj vaj
Vaj vaj vaj
Hajde mos ëm le me vujt ti
Vaj vaj vaj
Vaj vaj vaj
Peng ti ma ke lon

Labinot Rexha - Vaj Vaj

Sa keq ma ke ba
Dy her me ke mbyte
Nje her kur tkam pa
Njeher kur mke ik
Dy shpirta te ndare
QE moti nuk jan pare
E presin nje takim
Me shum mallengjim

Vaj vaj vetem vaj
As te qesh as te qaj
Ne zemer pse te mbaj
Athua kam faj

Vaj vaj vetem vaj
As te qesh as te qaj
Je e pasur sdon mem pa
Se jam fukara

Me thuaj ne sy
Pse nuk jam per ty
I varfer nese jam
Dhe un zemer kam
Dy shpirta te ndare
QE moti nuk jan pare
E presin nje takim
Me shum mallengjim

Vaj vaj vetem vaj
As te qesh as te qaj
Ne zemer pse te mbaj
Athua kam faj

Vaj vaj vetem vaj
As te qesh as te qaj
Je e pasur sdon mem pa
Se jam fukara

Bertan Asllani - Vaj Vaj

Per pak dashuri qe se gjej askund ne kete bote ooo
Se nga nje u beme dy dhe tash je me shume kokeforte ah ah ah
Per pak lumturi dhe nje grim buzeqeshje nga ty pres
Valle eshte cmenduri
Apo iluzion qe per ty vdes

ref 2x
Vaj vaj jeta eshte vaj pasi ste kam ooo
Qaj qaj une qe smundem me ty te jam

Per nje ledhatim qendrova kurre sma fale
Per nje perqafim do te fluturoja lart ne male
Per pak lumturi dhe nje grim buzeqeshje nga ty pres
Valle eshte cmenduri
Apo iluzion qe per ty vdes

ref. 5x
Vaj vaj jeta eshte vaj pasi ste kam ooooo
Qaj qaj une qe smundem me ty te jam


Publikimi: 25/11/2020Më Shumë Këngë Nga Resmije Krasniqi:


Komente 0


Resmije Krasniqi - Vaj Vaj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vaj Vaj".
3. Video është e këngës "Vaj Vaj", por nuk këndohet nga Resmije Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.