Retrovizorja
Retrovizorja

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Mosha:
  • 20 Vjeç

Biografia

BIOGRAFIA: Retrovizorja është një grup artistësh i njohur. Retrovizorja lindi gjatë dimnit t’vitit 2002 kur ne vEndosëm të inqizojmë albumin e parë - ‘Polaroid’. Atëherë ne u përkushTuam ta ndajmë muzikën tonë me të tjerët. Për momentin Retrovizorja përbëhet prej Kreshnik Hotit dhe Bashkim Salihut. Në albumin e parë ‘PolarOid’, Dritëro Nikqi ishte gjithashtu anëtarë i grupit. Rron Qena ishte mysafir special në ‘Polaroid’ ndërsa Kaltrina Krasniqi ishte mysafire në këngën ‘Hajdi motra, moni Vllazën’....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0