Më mbaj mend (për 1 muaj)

Revolt Klan - Dashurinë S'e Gjejmë Dot Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

S’jam njësoj, s’je as ti. Ndjejmë shumë pak, pak tani
Si monedhë, jeta ngjan dikush qesh, dikush qan.
Dhe çudi sa shpejt harrojmë
Një fjalë e mirë asgjë s’kushton…joo

0 zot ty unë do të lutem sot
Pse sot dashurinë s’e gjejmë dot
0 zot të lutem ti na jep pak forcë
Pak forcë ta ndalim në çdo lot

Nuk di ç’po ndodh,
po ndodh shpejt
Para pasqyrës nuk jemi të sinqertë.
Besimin tek të tjerët ngadalë e kemi humbur
Çfare ishte shumë e thjeshtë sot duket e pamundur.

Dhe ëndrrat dhe dëshirat sikur kanë ndryshuar.
Çdo ditë për njëri-tjetrin po bëhemi me të huaj.
Me duket se gjithë ndjenjat në shpirt i kemi ndrydhur.
Dhe sytë nuk shikojnë se zemra është e mbyllur.


Revolt Klan - Dashurinë S'e Gjejmë Dot
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashurinë S'e Gjejmë Dot".
3. Video është e këngës "Dashurinë S'e Gjejmë Dot", por nuk këndohet nga Revolt Klan.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Revolt Klan:


Komente 0