Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rexhep Shahu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.6 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • Bardhoc 
  • Mosha:
  • 61 Vjeç
BIOGRAFIA: Rexhep Shahu është një poet i njohur. Rexhep Shahu u lind në vitin 1960 në Bardhoc të Lumës, mes Kukësit e Prizrenit. Fëmijërinë e kaloi në breg të Drinit të Bardhë me Pikëllimin në shpinë e Pashtrikun në sy, aty, në mesin e dheut, ku pajtohen e bëhen një dy Drinat, i Bardhi dhe i Ziu dhe rendin bashkë me ëndrrat e tyre drejt detit. Në Durrës kreu shkollën e mesme teknike-mekanike. Atje u mëkua me det dhe lau ëndrrat në të. Universitetin për letërsi e kreu në Shkodër. Ka provua...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo një thënie »

» Dërgo një poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Xhevahir Cirongu

Mihal Gjergji

Fatmir Terziu

Teodor Keko

Odise Gremo

Preç Zogaj

Ferdinand Laholli

Viktor Canosinaj

Ardi Omeri

Abdullah Konoshevci

Tags: Rexhep Shahu


Komente mbi këtë artist