TEKSTESHQIP

Rezarta Smaja
Shpirt I Lire
Lyrics

Jam e vogel jam e madhe,
Nen lekure me mijra halle,
Nuk jam jo nje diell i fikur
Por nje yll shume lart i ndritur ,
Vetes nuk ja dija fatin,
Por jo kurre se ndala hapin.
Te kerkova si e cmendur,
Neper vite shpirt i trembur.

str2
Hene e kryq bashke i mbeshtolla
Vetem paqe te dhurova
Kur me thoje me sjell dimer
Une shembelleja Monalizen
Fluturoja vec per vehte,
Mora ajer neper dete,
Henen mbaj mbi krahe te ngritur
S'mund te jem shpirt i braktisur...

Ref:
Hej...degjo ...
Hej me shiko...
Une jam mali une jam deti
Perendia edhe mbreti,
Shpirt i lire ne rruge pa kthime
S'do ta ndal jo endrren time
Do vazhdoj...
Sot do fluturoj ...
Nisem larg me endrren time,
Arratisur ne vegime,
Mbaj ylber ne krahet e mia
Falem vec tek dashuria …He - heeejjjj

Kam buzeqeshur,
Kam lotuar,
Nje here ketu - nje here merguar
Dhe kur doren ma veshtroje,
Vija fati numuroje.
Asnjehere nuk kam harruar,
Ndoshta syte me kane lotuar,
Kur Nene Tereza puthte duar,
Tek femijet e lenduar

Ref:
Hej, degjo, hej me shiko...

Solo,

Ref : (pj 2. )
Do vazhdoj, sot do fluturoj...
nisem larg me endren time
Arratisem ne vegime
Mbaj ylber ne krahet e mia
Falem vec tek dashuria hej heeej... Final.

DËRGOI:
INFO
 Edhe pse prej vitesh në skenë, Rezarta Smaja vjen për herë të parë tek “Kënga Magjike”. “Nuk kam qenë asnjëherë gati, pasi doja të vija me një krijim të denjë për këtë festival”- thotë ajo. Rezarta Smaja synon të preki zemrat e publikut me kete këngë: “Dua që njerëzit të gjejnë vetveten në këtë këngë dhe të ndihen krenarë për atë çfarë kanë qenë dhe çfarë janë” - tregon ajo.