Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ri2er - Jam Jetim (Feat. Revenger-g)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

JETOJ NEN HIJEN TONE
QDO MOMENT QDO MINUT
VEQ PER TY BAB MENOJ
R.I.P

repp : 1
Qdo sen ec me koh e mu m`betet 1 kujtim
jeta osht shum e shtir kur rritesh si nje jetim
kur t`mungon baba mirmengjes me i than
Kur e din qe se egzsiton zemren ndyshe kjo ta ndan

Pse nuk t`kom afer fjalt e tua me i n`degju
Jeta ec um mungon ti bab mem kshillu
Un po du me vdek ner dhe me hi po du
Po du me ta pa ftyren e ti me dor mem ledhatu

Nuk ka kurgjo qe kit kujtim ma hek pos do fotografi
kisha pas qef me t`perqaf sikur kta tjert fmi
qdo vit qe kalon e qdo fest qe shkon
per mu nuk ka gzim menja jeme n`ty menon

28 nentor dit feste po per mu dit e zez
kjo dit idhnimi zemren mu si flak ma dhez
nuk e di pse kurr dit vere nuk pat n`zemren tem
kur e di per qka s'egzsiton krejt boten kjo ma shem

reff :
Un jetoj n`ket bot un jetoj veq kot
um mungon ti bab pse kshtu o i madhi ZOT
1 vit qe kalon zemren po ma copton
nuk ka njeri n`kit bot qe ty bab t`zevendson

repp : 2
un shpresoj qe ner dhe ti po pushon n`paqe
shpresoj qe gjith m`sheh tum ec lot naper faqe
e pom thojn mos u merzit se tash je rrit je ba burr
kupto kit bot t`keqe qe stLen mu knaq kurr

krejt rrugt i kom mshel se u rrita shum keq
po kjo jet ish e flliqt gjith po t`njeke 1 dreq
un u rrita me probleme e lash jeten mem udhzu
un hjeka shum e shumse ti mke mungu

nuk kom dit kurr qa osht BAB me i than dikujt
po e di qa o me hjek e per dikon qka o me vujt
M`ke mungu me ta pa ftyren m`ke mungu mem ledhatu
m`ke mungu kur jom tut doren tane me shtrengu

e mu kap dor per dore e me dal mu shetit
e me t`than bab te dua kit bot mem ma bo drit
jeta osht qikjo e un me jetu skom dit
um mungon ti bab prej dites qe kom lind

reff :
Un jetoj n`ket bot un jetoj veq kot
um mungon ti bab pse kshtu o i madhi ZOT
1 vit qe kalon zemren po ma copton
nuk ka njeri n`kit bot qe ty bab t`zevendson


Ky tekst u dërgua nga  ri2er


Nuk kemi video për këtë këngë.


Ri2er
Publikimi: 31/12/2011


Ri2er - Jam Jetim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jam Jetim".
3. Video është e këngës "Jam Jetim", por nuk këndohet nga Ri2er.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ri2er:


Komente 0