Riccardo Cocciante

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Saigon
  • Jeton dhe vepron në :
  • Francë 
  • Mosha:
  • 73 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Riccardo Cocciante është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Cocciante ka lindur në Saigon të Vietnamit, nga një baba italian nga Rocca di Mezzo (dell'Aquila) dhe një nënë franceze. Në moshën 11-vjeçare, ai u transferua në Romë, Itali, ku ndoqi shkollën. Ai gjithashtu jetonte në Shtetet e Bashkuara dhe Irlandë. Cocciante filloi të arrinte sukses si muzikant rreth vitit 1972. Në vitin 1976, ai bëri cover këngën e Beatles "Michelle" për dokumentarin muzikor "All This" dhe "Lufta e Dytë Botërore". Në të nj...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Al Bano

Louis Armstrong

Adriano Celentano

Iyaz

Justin Timberlake

Marc Anthony

Bobby Valentino

Massari

Enrique Iglesias

Lionel Richie


Tags: Riccardo Cocciante

Krijo Një Kartolinë