Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rifadije Grajqevci
  • Vendlindja:
  • Grajqevc 
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  141

Rifadije Grajqevci është këngëtare e njohur. Ka kryer shkollen fillore ne Mustaf Venhar ne Vushtrri dhe shkollen e mesme e kreu per Mjeksi ne Mitrovice. U martua me te birin e Ali Buqullanit dhe ka 3 femije.

Në Qershor 2003, Rifadije Graiqevci merr pjesë në PoliFest 2003 me këngën "Ti Me Je Yllesia".

Në Qershor 2004, Rifadije Graiqevci merr pjesë në PoliFest 2004 me këngën "Mikja Jote".

Në vitin 2009, Edi & Rifadia publikojnë albumin "Tashë E M'tha".

Në vitin 2012, Edi & Rifadia publikojnë albumin "Une Po Dal".

Më datë 22 Qershor 2014, Edi & Rifadia publikojnë videoklipin "Me Mungon".

Më datë 25 Dhjetor 2016, Edi & Rifadia publikojnë videoklipin "E Pranoj". Muzika e këngës u punua nga Rrahman Kryeziu, teksti u shkrua nga Edi Krasniqi (Edi). Videoklipi u prodhua nga Video Art.

Në vitin 2016, Rifadije Graiqevci publikon albumin "Live 2016".

Më datë 20 Mars 2017, Edi & Rifadia publikojnë videoklipin "Behet Mire". Muzika e këngës u punua nga Miti Geci, teksti u shkrua nga Miti Geci, ndërsa për orkestrimin u kujdes Miti Geci. Videoklipi u prodhua nga MProduction.

Më datë 9 Korrik 2018, Edi & Rifadija publikojnë videoklipin "Ti Je Zemra". Muzika e këngës u punua nga Rrahman Kryeziu, teksti u shkrua nga Edi Krasniqi (Edi). Videoklipi u prodhua nga MProduction.

Më datë 2 Prill 2019, Rifadije Graiqevci publikon videoklipin "Urime Qika Jem". Muzika e këngës u punua nga Miti Geci, ndërsa teksti u shkrua nga Edi Krasniqi (Edi). Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 21 Qershor 2019, Edi & Rifadija publikojnë videoklipin "Dashni". Muzika e këngës u punua nga Rrahman Kryeziu, ndërsa teksti u shkrua nga Edi Krasniqi (Edi). Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 2 Nëntor 2019, Rifadije Graiqevci publikon videoklipin "Udha E Mbare". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Fatmir Muja.

Më datë 10 Janar 2020, Rifadije Graiqevci publikon videoklipin "Prej Qe Jemi Nda". Muzika e këngës u punua nga Ardian Kastrati, ndërsa teksti u shkrua nga Edi Krasniqi (Edi).

Më datë 12 Qershor 2020, Edi & Rifadia publikojnë videoklipin "Sonte". Muzika e këngës u punua nga Rrahman Kryeziu, ndërsa teksti u shkrua nga Edi Krasniqi (Edi).

Më datë 27 Shtator 2020, Edi & Rifadija publikojnë videoklipin "Afër Meje". Muzika e këngës u punua nga Rrahman Kryeziu, ndërsa teksti u shkrua nga Edi Krasniqi (Edi).

Më datë 23 Tetor 2020, Rifadije Graiqevci publikon videoklipin "Jeta Eshte E Shkurt". Teksti i këngës u shkrua nga Ilir Berani.

Më datë 21 Mars 2021, Rifadije Grajqevci publikon videoklipin "Dhimbje Pa Fund". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Fatmir Muja.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

3

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet