Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Rifadije Graiqevci - Mikesha Ime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mikesha Ime".
3. Video është e këngës "Mikesha Ime", por nuk këndohet nga Rifadije Graiqevci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Rifadije Graiqevci - Mikesha Ime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24

Këngë e albumit:

"Natën E Mirë"

Komente

Asnjë Koment

07/12/2007

2007-12-07T07:22:34+01:00Një shami mikesha ime
Për kujtim që ma dhe ta mbaj
Natë për natë me lot po e laj
Kur më merr malli për ty
Atë shami fort e shtrengoj
Të jemi bashkë përsëri ëndërroj

Vendi ynë i vjeter
Tash ka mbetur shkret
Se më zemra zemren
Aty nuk e pret
Aty nuk e pret
Janë harruar mike
Puthjet e takimet
Netët e dashurisë m’kanë mbetur n’kujtime
M’kanë mbetur n’kujtime.

Të kujtoj mikesha ime
Duke ecur me qantë në dorë
Të përcillja rrugës për në shkollë
Kur të thosha kur do’të shihemi
Fjala jote m’bje në mend
Të pres nesër në t’njejtin vend

Vendi ynë i vjeter
Tash ka mbetur shkret
Se më zemra zemren
Aty nuk e pret
Aty nuk e pret
Janë harruar mike
Puthjet e takimet
Netët e dashurisë m’kanë mbetur n’kujtime
M’kanë mbetur n’kujtime.


Ky tekst u dërgua nga Beja
Më Shumë Këngë Nga Rifadije Grajqevci:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë