A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rifat Berisha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  124
  • Mosha:
  • 66 Vjeç
BIOGRAFIA: Rifat Berisha është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike dhe popullore folklorike. Rifat Berisha është rritur, edukuar dhe frymëzuar me këngën e Dukagjinit, e cila nga shekulli në shekull ka bërë lidhjen gjenetike të shartimit të këngës dhe melosit të Malësisë të Tropojës, Kukësit e Bajram Currit, duke e njëzuar atë me këngën e Dukagjinit, e cila ka gjetur shtrirje deri thellë në Anadrin e në Drenicë. Këngëtari i mirënjohur, Rifat Berisha në repertorin e këngëve të tij ka kënduar dhe këndon këngë atdhetare, historike, këngë ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Pak Shetita Ku U Rrita (2016)

Potpuri (2016)

Gyrbetqari (2015)

100 Vjet Ne Pavarsi (2012)

Rreth Flamurit Me Nje Za (2011)

Kenga E Trimave Qe Nuk Harroet (2011)

Rrushe Mori Rrushe (2001)

Trimat, Nder I Shqiptarisë

Populli Trim

Shumë Durove Oj Nanë


» Dërgo Një Këngë »

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Zejnullah Bajrami

Daut Zenku

Esat Bicurri

Xhevat Kelmendi

Arif Vladi

Agim Tejeci

Zeqe Kuqi

Cima (Rasim Thaqi)

Tonin Tershana

David Tukiçi


Tags: Rifat Berisha

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019